Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó AFP eredmény után holnap...

Jó AFP eredmény után holnap megyek genetikai Uh-ra. Lehet itt még kiderül valami baj a babának?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a vérvételes AFP jó akkor nem hiszem, uh-n majd a nyaki redőt nézik meg, aminek 3 alatt kell lennie. Nem csináltatok kombinált tesztet? Ha igen és az jó lett, akkor az AFP-re így is úgy is fütyülhetsz függetlenül attól mit mondanak. AFP egy abszolút elavult vizsgálat, ha jól hallottam novemberben be is szüntetik, szóval ne aggódj semmi nem lesz.
2013. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen, még kiderülhet, mert az AFP egy elavult diagnosztikai eljárás. Miért nem csináltatsz Nifty tesztet?

"A Nifty névre hallgató új Down-teszt itthon az Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervzési Centrumon keresztül érhető el. "

2013. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hány 100 ezerért?
2013. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen kombinált illetve egyéb tesztet nem csináltunk. A 12 hetes Uh is jó volt,a tarkóredő akkor 1,8 volt. Az Afp-m a héten jött meg, azt mondta a védőnő minden rendben ezzel is. Csak ezért kérdeztem.
2013. júl. 25. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Erre a Nifty-re azt mondom, hogy jó hogy létezik, de mi ha akarnánk sem tudnánk megfizetni, 180.000Ft?? (ez pontosan 2 havi fizetésem) Míg a kombinált teszt 9000Ft és abszolút működik.
2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok,pont ezért kérdeztem,ezt azért nem mindenki engedheti meg magának...Kedves kérdező,szerintem a genetikai uh sokkal megbízhatóbb mint az AFP.Tényleg elég elavult vizsgálat,be is tiltják hamarosan...Szóval várd ki a genetikai uh eredményét,sok sikert!
2013. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kizárni nem lehet ahogy semmit. Biztos vizsgálat nincs, legfeljebb a magzatvizes ami szinte 100%. Mint tudjuk vannak betegen született babák akiknél minden vizsgálat azt mutatta hogy minden rendben, de olyat is tudok akinek azt mondták down-os lesz ök mégis vállalták és mégsem lett az, teljesen egészséges 10 éves nagyfiú már. De nem kell ezen aggódni valószinüleg minden rendben lesz a babáddal, az AFP-t már tényleg nem sok országban csinálják, itt is leállhatnénak vele mert sok téves eredmény van és csak a frászt hozzák rá a kismamákra miközben semmi gond nincs.
2013. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az afp-t követő genetikai uh-on már nem vizsgálják a nyaki redőt mert azt a 12. héten kell. Most majd a gerincet nezik meg, h. zárt-e, a szívét a ver áramlását. Ujjpercet, bizonyos aranyokat. Az afp-nek az orvosok sem adnak tul sokat.
2013. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a 12. genetikai uh-n nem találtak semmi kirívót, és az Afp is jó volt, akkor nem hiszem, hogy bármi baja lenne a kicsinek.

Ha nagyobb a gond, az általában már az első genetikai uh-n látszik. Esetleg, ha nem nyugtat meg a holnapi uh, akkor kérhetsz időpontot az Istenhegyi Géndiagnosztikára (15 000 Ft, azt hiszem, azért ez vállalható összeg), ott nagyon alaposan, min. 20 percig nézik a babát, és ha az összes uh csak jót mutat, akkor már biztosra veheted, hogy makkegészséges a babád. :)

2013. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nifty tesztet nem ismerem. Én Prenatestet csináltattam, az még költségesebb, a vizsgálatot németországban végzik el, oda küldik ki a levett vért. Valószínű és nagyon sajnálatos, hogy nem mindenki számára elérhető ez a teszt, de én mindig megragadom az alkalmat, hogy ajánljam, mert sosem tudni, hogy aki olvassa megteheti-e vagy sem, hogy megcsináltasson egy ilyen tesztet. Ha viszont megtehetné, de nem hallott róla, akkor az nagy segítség. Ugyanazt tudja, mint az amniocentézis vagy a lepénybiopszia, csak egy vérvétellel meg lehet oldani.
2013. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!