Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek már volt vetélése...

Akinek már volt vetélése annak lehet valamilyen gyógyszert kérni az orvostól? Vagy valakinek írt fel?

Figyelt kérdés
Ki milyen gyógyszert szedett terhessége során? Én még csak 5 hetes vagyok de nem szedek semmit. Ha egy héttől kezdem el szedni az nem lesz későn? Folsavam és magnéziumom van de már nem tudom hogy mennyit kell bevenni belőle.
2013. júl. 29. 06:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetesen volt egy vetélésem. Utána egy évre rá sikerült újra a bébi. Nem kaptam semmit, szedj e-vitamint, elevitet vagy más terhesvitamint.
2013. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2-3 vetélés után szoktak már adni gyógyszert, de szerintem ez orvosfüggő. Vérvizsgálatot kellene végezni hogy kiderüljön kell-e gyógyszeres támogatás.

Sajnos nekem volt már több vetélésem is,és akkor kaptam végre gyógyszert mikor már barnázgattam a 6-7héten. 16-ik hétig szedtem.

1-1 szemet szedj. A magnézium nem kötelező, azt inkább akkor szokták adni mikor feszít, szúr a hasad.

2013. júl. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt vetélésem, majd 3 hónap múlva jött a következő. Kezdetben semmit nem kaptam (nem is láttam volna értelmét, nem derült ki mi miatt vetéltem el, ha genetikai problémája volt akkor meg főleg hiába adtak volna gyógyszert). Aztán 6 hetesen barnáztam akkor rutascorbint kaptam, ez valójában csak C-vitamin és segít a hajszál ereket megerősíteni. Aztán 8 hetesen véreztem akkor Duphastront kaptam, ezt a 12. hétig kellett szednem.
2013. júl. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja igen és Falsav: 3mg (sárga lila dobozos 50 szemes) napi 1 elég, aztán a 12 hét után heti 1-3 szemet ajánlanak. Magnéziumot igazából akkor érdemes szedni ha van is valami hasi panaszod, ha van panaszod akkor rendszeresen 3X500mg szoktak adni, ha nincs panaszod , de szedni akarod akkor napi 1 szem elég, ha nincs panaszod és nem is akarod szedni akkor szükség szerint lehet be venni 1-1 szemet amikor éppen érzed, hogy fájdogál kicsit a pocakod. Egy genetikailag problémás babócát sem a magnézium sem a folsav, de semmilyen gyógyszer sem fogja a hajén tartani. Egy erősen kapaszkodó baba pedig mindent ki bír. (Természetesen akinek már volt 2-3 vetélése , vagy bizonyítottan hormon problémája van annak nagyon sokat segítenek ezek a gyógyszerek, de ész nélkül nem kell szedni)
2013. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 eve volt egy vetelesem, akkor 1x1adagban kaptam az utrogestant. A mostani terhessegem elejetol 3x1 utrogestant kaptam a 14. hetig, es ittam a palastfu teat a 12. hetig. Szerencsere segitett:))

32hkm

2013. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy vetélés volt akkor nem valószinü hogy bármit kéne szedned. Minden második nő átesik legalább egy vetélésen élete folyamán e ettől függetlenül még szül több egészséges gyereket. Több vetélés utánnem árt pár vizsgálat.
2013. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer vetélsz el szerintem nem adnak semmit,legalábbis nekem nem adtak, és folsavat szedtem amikor elterveztük ,hogy babát szeretnénk. Nálunk a doki nem szereti a gyógyszereket, ha jó a vérkép nem ajánl semmilyen vitamint.
2013. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Én azért mégis félek :( Igaz még csak 3 napja teszteltem pozitívat de minél hamarabb szeretnék menni egy orvoshoz. Mindenki azt írta hogy várjam meg a második kimaradt menstruációt de én inkább hamarabb mennék.
2013. júl. 29. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
6. hétnél előbb fölösleges orvoshoz menni. Viszont 6 héten már ajánlott egy gyors kis rápillantás. Nem kell 8-9 hétig várni. Igazából az orvos sem tud mit kezdeni egy olyan babával aki menni akar. Te megnyugszol, hogy látott orvos, de valójában az egész terhesség alatt szinte tehetetlenek az orvosok. Ha kiderül mi a baj akkor tudnak segíteni, de sok sok esetben csak pihenést és türelmet tudnak javasolni.
2013. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!