Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok nekem tanácsot adni...

Tudnátok nekem tanácsot adni lány és fiú névre Szőllős vezetéknévhez? Melyik név illene a legjobban? Nekem tetszik az Eszter Noémi és a István Dániel. Férjemnek az Emma tetszik és az Sándor István.

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen a magánhangzóval kezdődő neveket tartanám jónak, mert a Szőllős vezetéknévben elég sok a mássalhangzó, ráadásul nem is a lágyabb mássalhangzók közül való egyik sem. Viszont a magánhangzós nevek közül az Emma azért nem jó szerintem, mert a vezetéknévben is van a szó közepén egy dupla mássalhangzó és a keresztnévben is lenne. Így férjed mindegyik javaslatát elvetném :D

A Szőllős Eszter Noémi és a Szőllős István Dániel nekem tetszenek, bár az István Dánielről a műsorvezető srác jut eszembe :D de ez ebben a tekintetben tök mellékes.

2013. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az Eliza, Emőke is szép lenne hozzá. Mindenképp magánhangzóval kezdődőt választanék én is.
2013. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik lánynév sem tetszik, amit írtál, de még talán a Noémi a legjobb. Esetleg Izabella illene még hozzá. Fiúnévből a Dániel tetszik és még az Attila is jó hozzá szerintem.
2013. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:) jók a meglátásaitok :)
2013. júl. 29. 14:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Izabella név nekem is eszembe jutott már, de a férjem két nevet szeretne. De ez a név végül is két névből van. Lehetne így is és úgyis szólítani.
2013. júl. 29. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is lány lesz. Két név lesz, mert nekem a Juliska nem tetszik,de apa ragaszkodik hozzá. Így lesz nálunk Kata Júlia.

Szerintem az Anna se lenne rossz választás, vagy Erika. Zsófia ? Hanna?

Az én nagy kedvencem a Sára volt, de a vezetéknévhez nem passzol, így nem lesz az a kislány neve.

A Noémi szerintem is jó volna.

Őszintén szólva bajban voltam név ügyben, mert fiú névből sokkal jobb ötleteim voltak....

2013. júl. 31. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az Eszter Noémi és az István Dániel párosítások jól hangzanak a családnévvel.

Az Emma sem rossz, viszont a Szőllős Sándor szerintem nagyon rosszul hangzik. Esetleg az István Sándor, vagy Dániel Sándor.

Mit szólnátok az Annabellához? Anna és Bella az is kettő név. Nekem tetszik még a Johanna név is.

Fiú névben Andor, Áron.

2013. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem valamiért egyből a Gábor név ugrott be fiúnak, szerintem nagyon jól hangzik így, bár nem a kedvencem a Gábor név de ebben a formában én adnám a gyermekemnek :)
2013. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem az Annaróza is tetszik.

Ez így egyben egy név de adhatjátok külön is (Anna Róza).

Szerintem nagyon szép a vezeték név is bár én az Istvánt nem igazán adnám neki.

2013. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!