Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valami nincs rendben. Mi...

Valami nincs rendben. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Valami nincs rendben. Március 21.-én derült ki hogy terhes vagyok. Nem tervezett baba volt, de párommal egyértelműen úgy döntöttünk hogy megtartjuk. Én 22 párom pedig 25 éves. Együtt élünk, minden rendben van a kapcsolatunkkal, anyagilag is megvagyunk. Mostanában úgy érzem mintha párom eltávolodott volna tőlem. 23 hetes vagyok már, és az elmúlt hetekben semmi érdeklődést nem mutat párom sem a gyereke iránt sem irántam. Mindig boldogan beszámolok róla hogy mi történt, ha megmozdul vagy ilyenek, és csak elereszt egy halvány mosolyt és ennyi. Teljesen más témáról kezd el beszélni. Szívesebben van a haverjaival mostanában mint velem, éjszakára itt szokott hagyni mostanában, ha kimegy horgászni vagy ilyenek. Nem bánom, menjen, inkább horgásszon mint hogy minden este lerészegedjen, csak furcsa hogy eddig mindig megkérdezte hogy én mit szeretnék, most meg ha megkérem hogy maradjon már itthon velem, akkor ő van felháborodva, pedig sosem szabtam meg hogy hova mehet el és hova nem. Fel sem hív, ha nincs itthon, sosem kérdezi hogy vagyok, és a szexuális életünk is megszűnt szinte teljesen. Tegnap este mocorgott a pici a hasamba és ő pont laptopozott az ágyban, hátamra feküdtem és mondtam neki hogy mocorog a baba, tegye a hasamra a kezét hogy hátha fogja ő is érezni. Erre csak annyi volt a válasz hogy most mind2 keze foglalt. Az egyikkel gépelt a másikkal meg az egeret nyomkodta. Ez most komolyan fontosabb mint a gyereke? Elfordultam a fal felé és halkan sírtam majd elaludtam. Mi történhetett vele? El vagyok keseredve. Amikor pedig megkérdezem hogy mi történt, nem szeret már vagy valami, akkor meg erőteljesen tiltakozik hogy ez nem így van. Bocsi a regényért, de nagyon el vagyok keseredve. Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!!!

2013. júl. 29. 14:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
valószínű, hogy mivel nem tervezett baba volt, az apuka egy kicsit megijedt, és most próbálja elterelni a figyelmét.Lehet hogy amikor beszámolsz neki, akkor azért csak egy halvány mosolyt ereszt el, mert ideges ha hall róla. :) De hidd el ha megszületik, akkor akkor le se tudja tenni SZERET TÉGED. Hidd el.csak össze van zavarodva :)
2013. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az elején tény hogy nem örült a babának. Ezt tudom, ismerem már, mivel régen együtt vagyunk. Viszont 1-2 hét múlva leültünk beszélni és mondta hogy ő a legboldogabb ember a világon, és hogy nem engedné senkinek sem hogy az ő gyerekét elvegyék tőle, mert már most nagyon szereti. Nem értem, most akkor megijedt volna megint ahogy írtad? Eléggé rossz ez így. Köszönöm a választ!
2013. júl. 29. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy igazából most esett le neki, mit vállalt. Próbálj meg egy kicsit visszavenni a baba témából, és bármi másról beszélgetni vele.

Azt írod, soha nem szabtad meg, hova mehet és hova nem. De most már igen?

Egyszóval, ne kismama legyél, hanem az ő barátnője, ahogy korábban, és adj neki időt, hogy hozzászokjon, hogy hárman vagytok. Neki ez kevésbé érezhető még, mint neked, hiszen nem ő hordja a szíve alatt.

2013. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én semmi komoly problémát nem látok, ha:

A hormonjaid miatt semmi másról nem tudsz beszélni, csak a babáról (állati nehéz megállni)

Minden egyes moccanásnál a párodnak meg kell fogni a hasad

És a lényeg:

Nem lehet, hogy 25 évesen bepánikolt? Vége a szép, kényelmes életének, nem ő lesz az első a Te életedben, sőt, sokáig igencsak a háttérbe szorul.

Hatalmas az ő felelőssége is, csak vele senki nem foglalkozik, mert nem ő terhes. Az anyának 9 hónapja van, hogy anyává váljon. Az apának mennyi? Ő nincs rosszul, nem mocorog a baba, nincsenek hangulatingadozásai, stb.

Teljesen megértelek, és teljesen normális, amit érzel.

Mindenképpen üljetek le, beszéljetek ezekről, és azt hiszem, a Te feladatod lesz, hogy a beszélgetés nyugodt mederben folyjon, sértődés nélkül.

Lehet, hogy ő azt sem tudja, hogy mi a baja :)

Beszélgessetek, mert egyre nehezebb lesz!

Értse meg, hogy attól, hogy gyereketek lesz, Te még ugyanúgy szereted.

A szex: sok férfi fél attól, hogy kárt tesz a babában (pedig ésszel tudja, hogy ez nem igaz), vagy egyszerűen csak azt érzi, hogy "elfoglalták a helyét" (lelkiekre gondolok) és nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Szóval: megbeszélni mindent, méghozzá nyugodtan, szemrehányás nélkül!!!

2013. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A pasik nem úgy éli meg mint te!

Nem gondolnak nőn stop a babára!

Nem tud vele mit kezdeni, hisz nem ő érzi!

Az én férjem is első 5 alkalommal izgatottan fogta a hasam, majd utánna megúnta.

Annak ellwnére hog te terhes vagy, ugyan úgy szervezhettek együtt programokat, meg neki sem kell azért otthon ülnie, mert te terhes vagy...


Nem kell ezen fel kapni a vizet, a pasik ilyenek...

Ha meglesz a pici, fél-egy éves koráig megint csak nem tud vele majd mit kezdeni ...

2013. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez most tahóságnak fog tűnni, és gondolkoztam is eleget, hogy leírjam-e... nem lehet, hogy van valaki más az életében? Mert ezek a jelek utalhatnak erre is. :( De ha nincs, akkor "csak" megijedt, és idővel jobb lesz, legyél türelmes kicsit!:) Boldog babavárást Neked!
2013. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem sosem a baba témát. Nem beszélgetünk vele, mert ő sem hozza fel. Néha néha mondom csak neki hogy mi történt, mert mással nagyon nem tudom megosztani. Most sem szabom meg hogy hova mehet, csak feltűnt hogy régen megkérdezte hogy nekem mi a véleményem erről, most pedig semmi, hanem ha esetleg én mondom hogy szeretnék kicsit vele lenni kettesben, vagy romantikázni, akkor ő fel van háborodva hogy nem engedem sehova, pedig erről szó sincs. Nő vagyok, szükségem van a figyelemre, konkrétan most olyan mintha egyedülálló lennék, mert annyira nem foglalkozik velem.
2013. júl. 29. 15:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer sem fogta még meg a hasam. Mindig volt valami kifogása. A szexel kapcsolatban kérdeztem tőle hogy miért nincs, erre engem hibáztatott hogy miattam mert én nem csinálok semmi. :O Meg is lepődtem mert ez nem így van. Folyamatosan próbálok vele foglalkozni, beszélgetni, de csak az elutasítást kapom. Mindig egyedül megyek mindenhova, mert neki sosincs kedve sem az ultrahangra eljönni velem, sem terhesgondozásra, sehova. Szerintem ha megkérdezném tőle hogy hány hetes vagyok, nem is tudná. Megfordult a fejemben hogy nincs-e valaki más az életében, de próbálom ezt a gondolatot elhessegetni. Nagyon sokat ideg betegeskedik velem, sokat veszekszik, mindig valami kicsi dolog miatt, vagy ha beszélgetni akarok és neki nincs kedvem ár ordít velem, hogy nem tudom megérteni hogy ő most pihenni akar stb. Ha ez így folytatódik tovább akkor gondolkoztam már rajta hogy leülök vele és megmondom neki hogy akkor hagyjuk ezt az egészet mert azt akarom hogy nyugodt körülmények közé szülessen a gyerek és ne ilyen légkörbe.
2013. júl. 29. 15:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, biztosan mInden rendben van csak a párod nem tud mit kezdeni a terhességgel. Én most vagyok a 35.hétben, a páromat mostanában kezdi érdekelni a baba, de még mindig nem tudja rendesen elképzelni hogy lesz egy gyerekünk. 4 évig próbálkoztunk mire sikerült. Amikor mondtam neki hogy mozog tegye a hasamra a kezét akkor őt annyira nem hatotta meg, később amikor már szabad szemmel lehetett látni a mozgást már jobban érdelekte. A szexxel nincsenek problémáink, sőt volt egy időszaka amikor minden nap igénye volt rá, elmondása szerint bepánikolt hogy milyen hosszú lesz az az időszak amikor majd nem lehet. De szerencsére tényleg mindig kiván igy is hogy nagy a hasam. Szerintem mi nők sokkal több érzelmi változáson megyünk keresztül a terhesség alatt mint a párjaink, ezért érezheted hogy nem vagytok egy hullámhosszon. Volt olyan is amikor a párom beszólt hogy reméli hogy nem leszek olyan aki csak a gyerekének él, meg hogy 100% hogy el fogom őt hanyagolni. De ezek is elmúltak nála. Talán a te párod is vívódik legbelül hogy mi lesz később, mennyire megváltozik az életetek, ültesd le és próbáld megbeszélni vele és mondd el neki a te félelmeidet is. Nekünk szerencsére nincs gondunk a kommunikációval, jó pár éve csak egymásnak élünk, nincsenek barátaink és szülői támogatásra sem számithatunk, külföldön élünk. Magyar szót csak egymástól hallunk :) szóval ne aggódj, beszélgess vele és minden rendben lesz!
2013. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anyács ***** válasza:

Oh, ne izgulj szerintem!


2,5évig próbálkoztunk a babával, aztán mikor már letojtuk, akkor megérkezett :) Na az én lelkes férjem hozzám sem ért, se a hasamat nem akarta megfogni, se semmi. Aztán mikor kibújt....akkor tudatosult benne minden!!!

2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!