Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 éves 16+4 hetes kismama...

KisamA28 kérdése:

28 éves 16+4 hetes kismama vagyok. Integrált teszt eredményem 1:20 lett. Ultrahangon minden rendben, méretek, súly rendben. Táplálkozásra figyelek! Nem dohányzom, nem iszom! Amniocentézist javasolt az orvosom! Nagyon félek tőle! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Integrált teszt eredményem:

A vizsgált markerek eredménye:

1. trimeszter

PAPP-A: 10005 miu/L 1.61MoM

Tarkóredő vastagsága (NT): 1.40 mm 0.94 MoM

2. trimeszter

MS-AFP: 44.11 iu/mL 1.22 MoM

uE3: 1.73 nmol/L 0.50 MoM

Total hCG: 50371 iu/L 1.67 MoM

Inhibin-A: 902.2 Pg/mL 5.09 MoM


A szűrővizsgálat eredménye: Magas kockázat

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 20

Kockázat az Edwards-kór előfordulására:

kevesebb mint 1 :50 000



#kismama #28 éves #amniocentézis #integrált teszt 1:20
2013. júl. 27. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én elmennék amniocentézisre, mert magas a kockázat, ahhoz nem értek, miért, de remélhetőleg megbeszélték veled.

a táplálkozásnak, ivásnak, dohányzásnak ehhez egyébként semmi köze, hiszen ez genetikai betegség.

2013. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdés mit tennél, ha kiderülne a babádról, hogy down kóros. Ha mindenképp megtartanád, akkor nincs értelme az amnionak, ha viszont nem szeretnél beteg babát, akkor mindenképp érdemes megcsináltatni.

Nekem a kombinált teszt eredménye jött ki 1:20-hoz, tehát ugyanúgy, mint neked. Én is féltem, de én tudtam, hogy beteg gyereket nem szeretnék, így elmentem. Előtte utánaolvastam és rájöttem, hogy ha betartják a szabályokat, akkor nem lehet baj. Nekem 15 hét és 5 naposan csinálták meg a tesztet és 9 nap múlva lett eredmény. A vizsgálat, habár szörnyen hangzik, egyáltalán nem fájt, csak picit kellemetlen volt. Utána üldögélnem kellett 1 vagy 2 órát (már nem emlékszem pontosan mennyit) a váróban, majd hazamehettem és mondták, hogy most 3-4 napig folyamatos fekvés és egy hónapig nem szabad emelnem semmit. Én egy hétig feküdtem a biztonság kedvéért és fokozatosan szoktattam magam hozzá egyre több mászkáláshoz és munkához.


Azt mondják amúgy, ha a tarkóredő méretek jók, illetve az orrcsont is megvan, akkor kicsi az esély arra, hogy rossz legyen az eredmény.


Ne félj, próbálj megnyugodni és szerintem csináltasd meg a tesztet.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2013. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én megcsináltatnám a helyedben a magzatvízvételt.

1:20-hoz eredmény nagyon rossz. Vagyis 20 hasonló eredménnyel rendelkező anyából 1-nek beteg babája születik.

Első gyermeked?

2013. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Eldöntöttük!

Megcsináltatjuk az amniot!

Remélem hétfőn már meglesz az időpont, majd megírom hogy mi lett!

2013. júl. 27. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok neked!!
2013. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szorítok neked, remélem minden rendben lesz!
2013. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na, ma voltam az 1.sz. noi klinikan es dr. Papp Csaba vegezte el az amniocentezist. Rendesek, kedvesek voltak. Nekem kellemetlen erzes volt amikor vettek le a magzatvizet, a szuras meg elviselheto, habar vmi miatt 2szer szurtak meg mert vmi nem volt jo, de nem is mondtak h mi volt. Sajnos az ultrahang monitort nem lattam, mert az asszisztens holgy ott allt vegig.

Szeptember 2-an kell mennem kontroll vizsgalatra es eredmenyer is -remelem, mert ha vmi baj van akkor mar elobb szolnak.

Hat most itthon vagyok mar, az utazas az hosszu volt mert Paparol mentunk.

Kicsit szurkal, eg a hasam, picit gorcsolgetek, de nagy remenyben vagyok h ne legyen rossz az eredmenyem!

Hosszu lesz ez a par het............

2013. aug. 7. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos minden rendben lesz! A lényeg, hogy most pihenj sokat. Csak WC-re kelj fel, amúgy próbálj meg feküdni vízszintesen egy pár napig.

Nem tartottak bent a kórházban kicsit a vizsgálat után?

2013. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, most csak fekves....

Nem tartottak bent, jo sokan voltunk, latszott h "nagyuzemben" csinaljak ezt.

2013. aug. 8. 08:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Szorítok Neked, pihenj sokat!
2013. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!