Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha valaki 17 éves múlt, és terhes lesz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen lányt ne az érdekelje, hogy ki mit gondol róla, főleg idegenek egy internetes oldalon, hanem tessék gyorsan felnőni, és felelősségteljes, nyavalygásmentes, kemény felnőtt életet élni a babával, és persze lehetőleg az apával.
2013. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Legjobb barátnőm ugyanígy járt, mindvégig mellette voltam, és amiben egy barátnő támogathat egy másikat, abban támogattam. Igaz, az apukával mai napig együtt vannak.

Egyébként nem ítélem el, de nagyon korainak tartom biológiailag és érzelmileg is. De az biztos, hogyha már egy tini teherbe esik igazán joker megoldás nem létezik. Ha elveteti, akkor is mély trauma érheti (és akár egészségügyi következménye is lehet legrosszabb esetben... bár a lelki következmények is komolyak és hosszú éveken keresztül kísérthetik a nőt), de ha megtartja, akkor is megváltozik az élete örökre. Tiniből fel kell nőnie, felelősséget kell vállalnia, addigi terveit át kell gondolnia. Nem irigylem azt a tinilányt, aki ilyen helyzetbe kerül.

2013. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam amikor terhes lettem, 17 évesen szültem. Semmit nem gondolok!
2013. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, hogy túl sok olyan tini esik teherbe, aki ÁLLÍTÓLAG védekezett. Baromság. Felelőtlenek voltak, csak nem merik bevallani, így rohadtul nem tudom őket sajnálni, csak a gyermeküket, aki apa és pénz nélkül nő fel az esetek 90%-ban.


Az az igen kis %-ot, aki TÉNYLEG védekezés mellett esik teherbe (pl óvszerszakadás esetén nem hat az esemény utáni) megértem, bárhogyan dönt. Ha elveteti azt is, ha megtartja azt is. Ha tisztességesen felneveli, akkor még fel is nézek rá, mert nem kis munka fiatalon gyermeket nevelni.

2013. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Én azt gondolom, hogy az embereknek semmi köze hozzá, és semmi joguk beleszólni.


Aki megveti, az annyit is ér emberileg.

2013. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen idős voltam, mikor a fiamat szültem. Én az ellenpélda vagyok, mert segítséget soha senkitől nem kértem, sem anyagit, sem mást. A párom az első pillanattól dolgozik, még ma is együtt vagyunk :) Ráadásul a gyermekemet is példásan nevelem, nem egyszer mondta a védőnő, hogy sokan példát vehetnének rólam. Nehéznek nem mondom, nehéz volt, de úgy voltam vele, hogy ha vállaltam, vállaljam a felelősséget is. A gyereknek mindene megvan, kitűnő tanuló, és azért én sem csesztem el annyira az életemet, nem hagytam abba a sulit, végig csináltam mellette is, mai napig egyetemre járok. Visszagondolva nem bántam meg, hogy ilyen hamar "felnőttem".

Viszont pont abból kiindulva, hogy milyen nehéz fiatalon anyává válni, nem reklámozom senkinek, nem is ajánlom senkinek. Meg az én esetem szerintem a ritkább eset... Ha tisztességes körülmények között fel tudja nevelni, nem ítélem el.

Bocsi, ez egy kicsit hosszú lett.

Bocsi, ez egy kicsit hosszabb lett

2013. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Szült egy gyereket a szüleinek. Kövezetek meg de az én környezetembe aki ilyen korán szült csak ez van.
2013. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Én akkor estem teherbe, ma már 19 éves, apukájával együtt vagyunk és azóta már négy gyereket nevelünk. Mit szóljak? Én azokat szólom le, akik azt hiszik, hogy egy 17-18 éves a szüleinek szül és felelőtlen. Ők sokkal kártékonyabbak ezeknél a fiatal anyáknál.
2013. júl. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmit. Csak egy kérdésre gondolok. Miből neveli fel. Én most várok babát. Már maga a dokihoz járás is egy vagyon. A szülés (ha van fogadott orvosod) egy vagyon. A kezdő kelengye százezres nagyságrendű. No persze a pénz nem minden...
2013. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pl nem jártam magánorvoshoz, bár szerencsére problémamentes terhességem volt. Nem adtam pénzt az ügyeletes orvosnak. A babának rengeteg mindent kaptunk ismerősöktől, babakocsit, kiságyat, rengeteg ruhát, játékokat. Amit meg kellett venni még a babának, és a szüléshez az kb 100ezer FT volt. Én 20 évesen szültem, 2 évet már ledolgoztam előtte, így rendes pénzt kaptam. Saját lakásunk van, hitelre, albérletre nem kell fizetni. A párom is dolgozik. Egyikőnk sem minimáltbért keres, de nem is olyan nagyon sokkal többet. Mégis azt kell néznem minden hónap végén, hogy melyik számlával késsek, hogy normális ételt tehessek az asztalra. Szóval én konkrétan nem is értem, hogy hogyan él meg egy olyan család, ahol az anya csak gyest kap, és az apa TALÁN már dolgozik. Hogy máshogy, ha nem a szülők nyakán?
2013. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!