Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes terhes vagyok. Múlt...

Esztu81 kérdése:

15 hetes terhes vagyok. Múlt héten vettek vért toxoplazma vizsgálatra. IgG 26,9 IU/ml raktív (így szerepel a leleten) IgG 0,55 nem reaktív. Akkor ez most azt jelenti, hogy pozitív lett a tesztem, tehát már rég átestem a fertőzésen?

Figyelt kérdés
Vagy mégsem, és van miért aggódnom? A védőnő nem mondott semmit, csak ideadta, mondván, ez majd kell a nőgyógyinak - aki kérte a vizsgálatot.

2013. jún. 10. 19:44
 1/1 anonim válasza:

Hat nem teljesen tudom ertelmezni a leletet. IgG vizsgalatanal ket kulonbozo ertek szerepel ugyan azon vizsgalat eseten?

a reaktiv jelentese: pozitiv, a nem reaktive meg ertelemszeruen: nem pozitiv, tehat negativ.

De valoszinu az is hogy az elso egy fals pozitiv eredmeny, majd elvegeztek megegyszer az ellenanyagvizsgalatot es akkor mar negativ lett. Az ellenanyagvizsgalatoknal (pl virulogiai vizsgalatoknal mint a hepa, hiv, stb) adhat fals pozitiv eredmenyt. Ilyen esetben meg elvegzik a vizsgalatot ket kulonbozo modszerrel es ha reakriv akkor pozitiv, ha nem reaktiv, akkor negativ a teszt eredmenye.

De azt is jelentheti, hogy korabban mar talalkozott azzal a korokozoval, ami ellen ellenanyag termelodott immunvalasz soran es ugye ezt kimutatta ateszt. Barmelyik eset all fenn, nemhinnem, hogy aggodnia kellene ha a ket ertek kozott ekkora kulonbseg van. De majd az orvosa pontosabban megtudja mondani.

2013. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!