Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy álltok az őssejt levételhez?

Hogy álltok az őssejt levételhez?

Figyelt kérdés
Levetetitek? Látjátok értelmét, hasznát? Ha levetetetd, milyen okból? Ha nem, miért?
2013. júl. 31. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én le fogom ha egyszer végre oda jutunk. Legyen ez a felslegesen kidobott pénz. Ha van rá keret akkor midnenképp ajánlott szerintem. Testvérnek is de akár szülőnek is felhasználható nem csak neki. Rohamos léptekben fejlődik az össejt technológia 10-15 év mulva még fejlettebb lesz nem lehet tudni mikor lehet rá szükség. Manapság már az oxigénhiányos állapoton is segit ami uygebár gyakori és nem előre tervezett dolog. Erre nagyobb az esély mint bármilyen más betegségre.
2013. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Már a lányommal is leszerettük volna vetetni de akkor az anyagiak nem engedték!


Most azon szerencsések közé tartozom akik egy rendezvényen őssejt levételt nyertem, és csak a tárolást kell fizetnem! Azt meg valahogy összehozzuk éves szintre! Kitudja mikor kellhet! De inkább ne kelljen!

2013. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
a tárolás mennyi?
2013. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én eddig akartam, de most elbizonytalanodtam.

Nemrég hallottam egy rádióriportot azzal a proffal, aki őssejtkutató, és az egész levételt menedzseli meg minden. A nevét nem jegyeztem meg. Azt mondta, hogy egyénileg felesleges levetetni, közösségi őssejtbank kéne, de arra meg nincs pénz, hogy mindenkiét levegyék.

Egyrészt felnőttnek nem ad elég őssejtet, másrészt magának a gyereknek meg nem lesz jó, mert általában gyerekkori betegségeknél akarják felhasználni, de ott meg nem lehet, mert azokat általában genetikai hiba okozza, ami az őssejtben is benne van. Az kellene, hogy mindenkiét leveszik, és mint a donorokat, felhasználják az egészséges babákét beteg gyerekek gyógyítására.

Azt mondta, ő nem vetette le a gyerekeiét.

Nekem ez elég meggyőző érvelés volt, de még vacilálok.

2013. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Maga az elv tetszik, de szerintem rohamos fejlődés ide vagy oda, még nagyon gyerekcipőben jár ez. Menjen az a pénz inkább az egészséges táplálkozásra és egészségmegőrzésre.

Nekem ez kicsit, mint sok más, pénzszagúnak tűnik. Arról nem is beszélve, hogy oké, tárolva az őssejt évekig, és még tudja is az ember fizetni, de amikor meg ne adj Isten szükség lenne rá, akkor már a felhasználáshoz olyan technológiára van szükség ami milliókba kerül, és Magyarországon nincs is. Szóval hiába tároltatom, ha később ki kell utazni Amerikába és ott elvégeztetni a műtétek, implantációt, szövettenyésztést stb. 20 millióért, mert a közkórházak felszerelés hiányában nem tudják ezt elvégezni (amúgy ha tudnák sem fizetné a TB), itthon meg jóformán nincs fizetős jól felszerelt kórház (ami volt, az is bezárt), és egy darabig nem is lesz. Így mi értelme van?


Amúgy előzővel egyet értek.

2013. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

En Angliaban elek, es csak az gondolkodtat el ezzel kapcsolatban, hogy ha ez tenyleg olyan jo dolog, itt miert nincs akkora hirverese, mint Mon? Itt pedig tobbekknek lenne ra keret, de a vedonot is hiaba kerdezi az ember, csak pislog bamban.

Erdekes az is, hogy Mon minden eü dolog nagyobb kaliberu, az emberek veszik, mint a cukrot, sokkal tobbet koltenek vizsgalatokra, gyogyszerekre mint itt. A lenyeges kulonbseg a ket orszag kozott meg az is, hogy itt nincs annyi gyogyszerreklam, mint otthon, ahol mar (kuldo szemlelokent nezve), mar idegesito mereteket olt.


Szoval nem tom. Ha ez tenyleg annyira szuper dolog lenne, akkor nem probalnak meg eladni itt is? Nekem ez a furcsa.

2013. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én genetikustól tudom, hogy a testvérnek csak 25%-ban van esély, hogy jó neki is. Tehát 75%-ban tutira nem jó a tesónak.
2013. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem! Pedig lenne rá keret. Úgy gondolom, inkább biznisz szagú ez az egész. Olyan szinten fejlődik ma már az orvostudomány, ha kell, bármikor bárkitől tudnak már őssejtet levenni. Olvassatok csak utána a neten! Csak azok propagálják, akiket vmi érdek fűzi hozzá.
2013. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi levetettük.Semmit nem szeretnék jobban, minthogy ez feleslegesen kidobott pénz legyen. Ha azonban valaha ezzel megmenthető lenne a gyerekem, de én ilyen olyan cikkek miatt nem tudnám ezt a lehetőséget megadni neki, azt soha nem bocsátanám meg magamnak. Ha nincs rá pénz az más, mert tényleg drága. De ha valaki ezt anyagilag megteheti és mégsem teszi, azt nem értem meg.
2013. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem ilyen-olyan cikkek miatt.... dr Czeizel is csak azóta javasolja, hogy érdeke fűzi hozzá. Pedig ő nem csak ilyen-olyan cikkeket irogat, olvasgat. Szerinted korábban miért azt szajkózta, hogy teljesen felesleges? De ha ez téged megnyugtat, akkor vetesd le, senkinek nem mondtam, hogy ne vetesse le, csak azt, hogy mi nem!
2013. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!