Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol tudják beültetni szükség...

Hol tudják beültetni szükség esetén az őssejteket?

Figyelt kérdés
Most tanakodunk, hogy levetessük e? Utána olvastam.Az egyik honlap szerint 1988 óta kb 20.000 felhasználás történt. CSAK??? Hány százezer gyermek halt meg, akinek volt eltetetve köldökzsinór vére? Magyarországon lehetez egyáltalán? Állítólag 3 beültetés már sikeres volt az elmúlt években. 3 ????? Külföldön biztosan több, de ott a beültetés ára több tíz millió forint. A tárolást ( 200.000 - 600.000 forint) ki tudnám fizetni, de több milliót nem! Valaki ismer olyat, akinek volt szüksége rá? Érdemes eltetetni?

2013. ápr. 3. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és kb 30-40 kg-s gyermeknek tudják csak felhasználni. Az nem 20 év?!
2013. ápr. 3. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem érdemes. Én alaposan utánajártam ennek a dolognak, és Magyarországon és az egész EU-ban senki nem csinál ilyen műtétet. Több ismerősöm is mondta, aki kórházakban dolgozik, hogy az egész egy nagy átverés, ők szakmai körökben is érdeklődtek.

Tégy egy próbát. Kérdezd meg a Sejtbankot, hogy melyik kórház csinál ilyen műtétet. Majd hívd fel a kórházat.

Én megtettem. Persze, őssejtbeültetést csinálnak, de csakis donoréval, sajáttal nem! Azt sem tudják mit kezdjenek vele. A Sejtbank gátlástalanul hazudik!!!


Én mindig csinálom itt a negatív reklámot nekik, mert felháborítónak tartom, hogy ennyi pénzt legombolnak emberekről, kihasználva azt, hogy a legjobbat akarjuk a gyerekünknek. Sajnos sokan lehurrognak, mert aki már kifizette, annak rosszul esik az igazság.


Egyéb tények az őssejtlevételről:

- A mennyiség elenyésző, max 8 éves korig lehet felhasználni. Persze megy a duma, hogy kísérleteznek a szaporítással.

-A jelenlegi technika szerint 20 évig tudják csak tárolni.

Tehát nem azért kötnek veled szerződést 20 évre, mert akkor már az övé lesz, és meghosszabbíthatja, ha akarja, hanem azért, mert utána már úgyis használhatatlan lesz!


Őszintén mi az esélye annak, hogy 20 éven belül feltalálják a szaporítás módszerét? És annak, hogy 8 éves koráig rákos beteg lesz? (Egyéb beavatkozásokra saját csontvelőből ennek a többszöröse kinyerhető.)

Ha netán mégis (sajnos vannak rákos gyermekek), senki a világon nem fog ilyen műtétet csinálni Európában.

Úgy tudom Kínában foglalkoznak vele, de maga az odaút is vagyonokba kerül. Szerintem teljesen felesleges levetetni.

Ja, és én az első gyerekemnek levetettem a Zelionnal, azóta csődbe ment, szerintem már meg sincs a minta.

Alá is irattak velem egy nyilatkozatot, hogy a levett mintáért semmilyen felelősséggel nem tartoznak. Hetekig vitáztam velük, még az ügyvezetővel is beszéltem, és azt mondta, hogy igen, igen rosszul van megfogalmazva, de nyugodtan írjam csak alá, mert a szerződésben vállalják a tárolást, jogilag az az erősebb formula. Én hülye aláírtam. Erre rá 2 hétre becsődöltek. A tárolást a vérállomás csinálja, nem velük szerződtem, akkor dobják ki, amikor akarják (bár megígérték, hogy nem, de úgysem lesz rá szükség, mivel nincs orvos, aki felhasználná.)

Oltári átverés, és nincs meg hozzá a megfelelő kontroll ebben az országban. Nehogy költs rá.

2013. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Én ezért nem vetettem le, mert nagyon kevés olyan betegség van, aminél fel tudják használni.

Nemrég volt a rádióban, a gyereknek őssejt beültetése volt, Japánban végezték, nekik gyüjtöttek, de 10.000 volt a beavatkozás, és a csládbak már több tíz milliós adóssága van az eddig kezelések végett, mert a magyar tb semmit sem támogat ezzel kapcsolatban!

Szóval ott az őssejt, amivel semmit sem tudnak meg szinte kezdeni, meg ha tudnak sem biztos hogy hatásos. Valahogy össze szedi rá az ember a pénzt, de hogy új szívet, vesét nem tudnak mèg belőle növeszteni, az biztos, nagyon kísérleti szinten megy ez!

Kérdezd meg azt aki tárolná, hol hogyan mit tudnak vele gyógyítani!

2013. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi...igazából én is így gondolom. :( tudod annyira brutális, hogy van aki erre kuporgat.....az orvosom azt mondta: "nézze, ha tehetik tegyék...de évek, mire esetleg Magyarországon fel lehet használni." Csak tudod iszonyat érzés az, hogy most megtehetném.....és nem teszem. Lehet, hogy lekötöm azt a fél millió forintot a gyereknek...
2013. ápr. 3. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy ma mire lehet felhasználni meg 10-15. év múlva mire lehet majd azt senki nem tudhatja.

Ja és az orvosok többsége azért nem ajánlja mert pluszmunka, és nem kap érte plusz pénzt. Felajánlanád, hogy természetesen kap 20 ezerrel több hálapénzt máris ajánlaná.

2013. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

1. vagyok, nálunk a kórházban azt mondták, bárki szívesen leveszi. Nekem a nőgyógyászom csak csodálkozott, amikor ezeket elmondtam neki (nála ott a szórólap a rendelőben). Azt mondta, hogy ő nem sokat tud erről, mert nem az ő szakterülete. Igazából nem volt sem ellene, sem mellette.

Azért ne legyen senkinek lelkiismeret-furdalása, hogy elszalasztja a lehetőséget. Ugyanis mint írtam, a saját csontvelőből tudnak őssejtet venni, tehát ha kéne valami retina, vagy térdkalács (amire esetleg elég ez a mennyiség) az simán megoldható később is.

2013. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Én levetettem, szövetet is. Sztem ha van rá akkor miért ne. nagyon sokat fejlődött már és rohamosan fejlődik is. Veszíteni max azt a pár 100ast veszitem vele, de ha csak 1% az esélye annak hogy később fogom tudni használni akkor a lányomért megéri.

A sulyhatár igaz de ez is nő. Az meg hogy a beültetés 10 millió, az legyen a jövő gondja, és addigra lehet hogy nem ennyi lesz.

2013. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!