Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz az AFP eredményem? Most...

Rossz az AFP eredményem? Most szerintetek van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés

A 12 hetes labor 1:10.000 eredmény lett a down-kórra.Megnyugtattak hogy az ilyen eredmény nagyon ritka.Most a 16 hetes AFP vérvétel eredménynél a kockázat 1:470-hez(közepes kockázatú).Mennem kell genetikai tanácsadásra.

Mom érték 0,92.UH nem mutatott rendellenességet!Fiatal vagyok 26 éves.



2013. aug. 1. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Anno engem is besz.rattak az AFP-vel, mennem kellett a 22.(!!!) héten genetikai UH-ra és tanácsadásra. Ja és 32 éves vagyok. Idegileg jól kicsináltak, és a gen. tanácsadáson azt mondták, hogy felesleges volt oda mennem, mert ilyenkor már úgysem lehet tenni semmit ha a baba beteg. A fogadott doktornőm végig azt mondta hogy az UH szerint minden rendben van (nem is ő küldött el gen.UH-ra hanem valami főorvos), és rendben is lett. Tök egészséges a babám, már 1 éves :) Az AFP hülyeség, ha a 12. heti UH-on rendben volt a tarkóredő és az orrcsont akkor okés a baba.
2013. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A 12 hetes és a 18 hetes UH is tökéletes.Semmilyen elváltozást nem látszik rajta.
2013. aug. 1. 16:47
 3/16 anonim ***** válasza:
Az afp-re ne adj semmit. Az orvosom ugy jellemezte, mint elavult vizsgálatot. Ez a 70-es évekbeli eljárás. A mai technika es orvodtudomany rég túlhaladta.
2013. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2 egészséges gyerkőcöm van, akinél katasztrofális volt az AFP. Mivel egyikkel sem félidőben estem teherbe, de az orvosok ezzel számoltak, így boritékolva volt a hibás eredmény. Az elsőnél rettegtem, a másodiknál már nem foglalkoztam vele.

Elavult, vacak vizsgálat.

2013. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást!Én sem félidőben estem teherbe.Akkor biztos azért lett ilyen az eredményem.
2013. aug. 1. 17:10
 6/16 anonim ***** válasza:
Az AFP egy nagy rakás nulla, novemberben be is szüntetik, más országokban már régen beszüntették. Ne foglalkozz vele! integrált tesztet megcsináltattad, az jó akkor meg főleg ne aggódj.
2013. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az AFP egy elavult vizsgálat. Nem ad pontos eredményt. Ha az uh-k rendben voltak, akkor nem kell aggódni!
2013. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia nem kell vele foglalkozni 0,92 itt jónak számít annyival nem küldenek el senkit, csak 0,7 alatt.

Nekem 0,64 lett én is voltam genetikai tanácsadáson, de majdnem hogy megkérdezték minek mentem :D

Tök ideges voltam én is, de aztán kiderült hogy minden rendben. 32 hkm

2013. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az AFP nagyon megbízhatatlan vizsgálat. Nem is értem, hogy ha van 12. heti genetikai, akkor minek eröltetik.
2013. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 3. gyerkőcömet várom, és mind a hárommal nagyon rossz lett az Afp-m. Az elsővel: 0.69, a középsővel:0.8, és a saját orvosom azt mondta, hogy ilyen eredménnyel születtek már down kóros gyerekek. Majdnem ráborítottam az asztalt. Az eredményem elvileg negatív volt, így nem kellett mennem sehová, de végig bennem volt a félsz. Aztán megszületett az én gyönyörű makk egészséges kisfiam. A másodikkal szintén nagyon alacsony volt, de benne volt a jóban, aztán szintén egy egészséges fiam született. Most kislányom lesz, a 2. trimeszteri szűrésen pozitív lett az eredményem a down kórra. Hozzáteszem a 12 hetesen negatív lett, nyaki redő 1.5 mm, orrcsont látható volt az arány 1:10000-hez, erre 4 héttel később az alacsony afp miatt (0.46) 1:95höz. Magzatvíz mintavételbe nem egyeztem bele, elmentünk a Prenatestre Bp-re. 32 éves vagyok. Csütörtökön lesz meg az eredményem. Szerintem a kismamáknak a legtöbbet ezzel a felesleges elavult vizsgálatokkal ártanak a legtöbbet. Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj.

2013. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!