Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben segít a gáz szívása ami...

Miben segít a gáz szívása ami a szülőszobában van? Milyen érzés lesz utána?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi h az igazából egyfajta fájdalomcsillapító ez? Bekábul tőle az ember? Vagy mit éreztetek a belélegzése után szülés közben?


38+1 h km


2013. aug. 1. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
ez írtó jó kérdés :)
2013. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom nem csillapítja a fájdalmat, csak elkábulsz tőle, "nem leszel képben" annyira.

Én szívtam, de a fájdalmat ugyanúgy éreztem, inkább figyelemelterelésként volt jó, mert a kilégzésre, beszívásra koncentráltam a fájás helyett.

2013. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Még annyi, hogy a szülésznő úgy mondta, amikor jön a fájás, akkor kezdjem szívni.

Kellet kis idő mire kitapasztaltam, hogy nem, a fájás előtt néhány másodperccel már el kell kezdeni szívni, ha azt akarom, hogy valamennyire elkábítson.

Persze ezt a kábulatot se úgy képzeld, mint egy mámoros alkoholittas állapotot, talán úgy lehet legjobban jellemezni, hogy enyhe köd száll a fejedre :)

2013. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy nem csillapít fájdalmat, hanem egyszerűen kissé elbódulsz tőle. Konkrétan úgy fogalmazta meg, aki mesélte, hogy "Baromira nem csillapítja a fájdalmat, csak annyira bekábulsz, hogy nem fog érdekelni, mennyire fáj."
2013. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem totál olyan volt,mintha szó szerint lezsibbadt volna az agyam..ugyan úgy,mintha lezsibbad pl a kezed vagy a lábad..nekem segített,nem fájt a fájás olyan nagy mértékben..persze azért éreztem,de jó volt.Én akkor kezdtem el szívni,amint megéreztem a fájás kezdetét.Apás szülés volt és nagyon kellett is oda a párom,mert a gáztól olyan szinten le voltam zsibbadva,hogy még a szememet sem bírtam sokszor kinyitni,nem tudtam koncentrálni pl arra sem,hogy mennyi volt az idő.Magamnak a fájások idejét még mérni sem tudtam volna,a párom nézegette,hogy hány percenként jönnek a fájások.Meg ő adott nekem közben vizet,mert nagyon ki voltam száradva.24 órát vajúdtam,az utolsó 3 órában(az volt a legdurvább)már szinte a kezemet sem bírtam felemelni.A gázt úgy szívtam,mintha az életem múlt volt volna rajta,viszont ha nagyon megszívtam,akkor éreztem,hogy már az ájulás kerülgetett,éreztem,hogy nincs a tüdőmben friss oxigén,ezért elvettem az orromtól a maszkot és szívtam közben friss levegőt is.A kitolásnál már nem szívhattam.Azt éreztem már élesben.De az kb 10 perc volt,kb 5 nyomásra megvolt a kisfiam :)Persze úgy nyomták ki belőlem,mert már egyedül nem lett volna erőm.


3 hós fiú anyukája

2013. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem már az is sokat jelentene ha eltereli a gondolatomat a fájdalomról. Sajnos nagyon nem bírom... :-( De tudom h vmit vmiért és minden fájdalmat megér a baba, csak ha kicsit is jobb lehet vmitől, akkor kihasználom. :-)
2013. aug. 1. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sztem ki se bírtam volna gáz nélkül. a közel 4kg-os gyerekem olyan gyorsan akart megszületni, hogy alig értünk be a szülőszobába a doki úgy fogalmazott, hogy egy ilyen gyors szülésnél minden szakad :/ Csillapítja a fájdalmat sztem
2013. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit nem segitett én 3-at szivtam bele és már jött a hányinger és ki is tacssoltam tőlle rendesen.Utánna már nem is enngedték szivni.
2013. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenről még nem is hallottam! Nem láttam semmi ilyet a szülőszobán, pedig nagyvárosi kórházban szültem!
2013. aug. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!