Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismami vagyok....

15 hetes kismami vagyok. Tegnap ettem 1 fél tonhalas pizzát. Utána jutott eszembe, hogy a tengeri herkentyűk tiltólistán vannak. Nem volt sok rajta, de mégis aggódom. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Jövő 7en megyek dokihoz, lehet megemlítem neki, csak félek kiröhög.
2009. okt. 25. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

és majd ne is csodálkozz! :) természetesen semmi bajod nem lesz egy fél tonhalas pizzától, de ha így folytatod belehülyülsz a felesleges aggódásba:) lazíts!!!!

36 hetes + 2éves

2009. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tiltólistás!!! Ezt ki mondta neked? Nyugodtan ehetsz tengeri halakat. Lényeg, hogy ne legyen nyers.

Ami tiltott az a nyers hús, nyers tojás!

34km

2009. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tonhalat a magass higany tartalma miatt emlitik meg, hogy ne egyunk belolle sokat. Na de ennyit boven lehet enni. :) Tonhal konzervet is meglehet enni egy-kettot hetente ezzel semmi gond nincs csak nem kell nap mint nap azt enni mert a higany artalmas lehet nagy bevitelbe. A pizzatol az egvilagon semmi bajod nem lesz ne aggodj. Ennyit akkar hetente is megehetsz ha jolesik. :)

Boldog babavarast!!

23 hetes kismama

2009. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kiröhögni, de szerintem csak megnyugtat. Nem lesz semmi bajotok tőle. Főleg ennyitől. Igen, a magas higany tartalom, de könyörgöm, ajjor már levegőt se szabad venni, mert abban meg ólom van, ami legalább akkora kárt tesz.. Egyél, ami jól esik, néha a tengeri halak se fognak megártani. ami biztosan kerülni kell: nyers halak (szushi, osztriga nyersen),nyers, véres húsok(beefsteak).
2009. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tengeri herkentyűk alatt értsd-tintahal,polip,rák,kagyló,stb. ezek azért veszélyesek,mert ha nincsenek kellőképp hőkezelve,akkor ismeretlen bacik ezreit eszed meg és ebből lehet a probléma,na meg a feherjemergezes nagy menny. elfogy. után! Ugyanígy a sushi,steak,tatár-ezek a nyers és nem teljesen átsült húsokra is vonatkoznak!

A halak egészségesek,azok nincsenek tiltva!

2009. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
engem majdnem kiröhögött az orvosom, mikor előálltam ezekkel a mit szabad enni és mit nem dolgokkal. Azt mondta, hogy nyers cuccokat ne egyek, és a füstölt házi sonkát kerüljem. Ennyi. Szóval mindent eszek, ami jólesik.
2009. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 hetes terhesen Horvátországban nyaraltam és kétpofára ettem a rákot,tintahalat(nem hallottam akkor még arról,hogy ártana)és semmi bajunk nem lett belőle!37 hetes pocis
2009. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én havonta eszek tonhalat, salátában, pizzán, konzervként, stb.... Szerintem semmi bajom nincs tőle. Csatlakozom az előttem szólóhoz, aki azt írta, inkább a polip, tintahal, stb, azok, amiket nem ajánlanak, bár ezzel én nem is nagyon foglalkoztam, mert ezeket nem szeretem. Mértékkel szerintem nyugodtan lehet. Ami számomra tiltólistás minden mennyiségben, az a nyers tojás, nyers hús és a lágy sajtok, bár bevallom, 1* ettem egy kevés fetát görög saliban, mert annyira megkívántam! Szerintem ne aggódj!
2009. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

most már teljesen hülyének érzem magam :/

Csaka a védőnőm egy csomó tiltós dolgot írt, és rajta van ez is.


Köszönöm nektek: ))

2009. okt. 25. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!