Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog az hogy még...

Normális dolog az hogy még meg sem született a gyermekem de anyósom akivel egy háztartásban élek az már eldöntötte hogy a gyermekem egy szem cukrot sem kaphat?

Figyelt kérdés

Mert nem szabad rá szoktatni az édességre, lehet anélkül is élni ő szerinte.

Hogyan lehet így élni és felnevelni a gyermeket lemondásokkal amikor a gyermek anyja se vonta meg az édességet magától,hogyan vonhatná meg pont a gyermekétől?

Mért olyan nagy bűn ha valaki néha megeszik egy kis csokoládét és ad a gyermekének?

Az anyagiak nem gátolják azt hogy legyen édesség néha.

Nem azt mondom hogy csak édességgel tömném a gyermeket de havi 3-4 alkalommal legalább jól esne neki ha lenne édesség.



2013. aug. 10. 07:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az ami miatt kizárt, hogy anyósommal együtt éljek. Imádom az anyukámat, naponta beszélünk telefonom, de kizárt, hogy vele éljek megint. Anyósommal pedig főleg nem. Vagy költözzetek el, vagy nagyon nagyon hamar tudatosítsad benne, hogy ez a TI gyereketek, ez a TI családotok. A férjeddel is beszéld ezt meg, hogy bár egy fedél alatt éltek, de TI ketten (lassan 3-an) egy teljesen külön álló család lesz. Messze még az édesség fogyasztása, de majd ha adsz neki akkor mit csinál anyósod kikaparja a gyerek szájából? Nem lesz ennek így jó vége hidd el, költözni kell onnan nagyon gyorsan, vagy legalább leválasztani a saját részeteket.
2013. aug. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Koltozzetek! Ha nincs lehetoseg uljetek le egy este es beszeljetek vele minel hamarabb hogy o nem fog dontest hozni a gyermekkel kapcsolatban. Ha ilyen h mar most azon agyal h mit fog tiltani feltehetoleg nagyon megsertodik..de jobb tisztazni. Vele is ferjeddel is..erre a kapcsolatotok mehet ra a ferjeddel ha anyos be skar szabalyozni mindent...
2013. aug. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem írtad, hogy együtt éltek az anyósoddal...

Amúgy te hány éves vagy? Azért kérdezem, mert furcsa, hogy ennyire az anyósod befolyása alatt vagy. Mert az egy dolog, hogy ő mit mond, de miért kellene mindent úgy tenni, ahogy ő mondja.

Egyébként én is előre eldöntöttem, hogy nem fogom édességgel tömni a gyerekem. Nem tiltom majd tőle, de tesómék gyerekei marokszámra tömik be a cukrot/csokit, amit én egyáltalán nem tartok jónak.

Ahogy te leírtad, azzal semmi baj nincs. Csak azt nem értem, hogy miért kellene anyósod akarata szerint lennie.

2013. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mert anyósé a ház és én nagyon hálás vagyok érte hogy itt lakhatok sokat segít mindenben ha kell anyagilag szó nélkül kisegít, rengeteg gyermekholmit vett már most gyermekemnek, és el vállalja nagyobbik fiamat is ami nem az ő vére, ha gyermek vigyázásról van szó.

valószínűleg azé akar döntéseket hozni mert részt akar venni a gyermeknevelésben is.

Ráadásul már kiválasztottuk a gyermek nevét is és az sem tetszik neki.

Ami nem is baj mert nekünk kell hogy tetszen és nem anyósnak.

Attól félek ha ellene szegülök akkor nem fog segíteni a gyermeknél és teljesen egyedül maradok, és nem tudom majd kire bízni ha olyan helyre megyek ahová nem vihetem a gyermekem.

Egyébként nagyon jó asszony csak ő másképp látja csinálná a dolgokat mint mi.

2013. aug. 10. 08:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Költözni kell, kérdező, mert amíg nem vagy független, addig gyerek vagy és aként is kezelnek. Amíg anyós adja a fedelet a családotok feje felé, addig bele is fog szólni még abba is, hogy a kéket vagy a sárgát adod-e rá, nézni fogja, hogy szoptatod meg ilyenek. Én erre csak azt tudom mondani, hogy amíg ott laktok, ez lesz, mert anyós már nem fog megváltozni a korából kifolyólag sem, meg különben is ő van otthon, ti meg örüljetek, h ott lehettek és fogjátok be.


Na ezért nem vagyok fiatal anyuka, mert én is szülhettem volna már 21 évesen, de hasonló helyzetbe. Hát nem. 30 fölött fogok, már van saját lakás, senkitől se függünk. Hajrá kérdező, ki kell repülni, önállósodni!

2013. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Tényleg sokat segít nektek, és nem lehet rossz ember a leírtak alapján.

Gondolom van annyira értelmes, hogy el lehet neki magyarázni, hogy miért rossz az, ha teljesen tiltjátok tőle az édességet. (megjegyzem azért az jó, hogy nem akarja majd cukorral tömni a gyereket, mert az rosszabb ha mindenért cukrot ad neki)

Mondjátok el, hogy az a kisgyerek előbb-utóbb más gyerekek közé kerül, akik előtte fogják enni a cukrot, és ez így sokkal jobban fogja vonzani őt, hogy tiltva van. Mértékkel szabad, de ne azért ne egyen cukrot mert tilos, hanem azért mert mondjuk jobban szereti a gyümölcsöt, és inkább azt enne.

Anno Schobert Norbiék csinálták, hogy a gyerek nem ehetett csokit, csak napi 10 percben. Az 10 perc azzal telt, hogy szinte fulladásig tömte magába szerencsétlen gyerek. Ez nem egészséges életmód, hanem hülyeség. A gyereknek meg kell tanítani, hogy mi a jó és mi a nem jó. Ha nem tömitek magatokat előtte cukorral, hanem mást lát helyette, akkor ő sem fogja igényelni. De néha kell. Az is fontos, hogy jó minőségű csokit egyetek, ne a legolcsóbb gagyit. Szerintem ezeket el lehet magyarázni az anyósodnak.

2013. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyenlőre költözni nem tudunk, főleg hogy jön a baba is minden pénzünk rá megy majd.

Hogyan és mikor vágjam be anyósnak hogy nem minden úgy lesz ahogy ő tervezte?

Már megvásároltam mindent amire szüksége lesz a babánknak előre 1 évre, abba nem szólt bele jó ötletnek tartja mert van időm az olcsóbbat keresgélni szülés előtt, mint szülés után 1 boltba megvenni drágábban mert mindent egy helyen meg lehet kapni.

2013. aug. 10. 08:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik teljesen jó neked ez a szimbiózis. Nekünk is lett volna lehetőségünk anyóséknál lakni egy palotában, vagy hitelt fel venni és egy rozoga házba menni, Hát mi a rozoga mellett döntöttünk. Tudjuk ha baj van befogadnak és bármiben segítenek. De megértették, hogy a családi béke, az önállóság miatt muszáj külön költöznünk. Ha próbálnak is bármibe bele szólni, akkor is tudjuk azt mondani ez a mi életünk a mi döntésünk. Ti a kényelmesebb, olcsóbb, biztonságosabb megoldást választottátok amivel semmi probléma, de cserébe el kell fogadni, hogy anyós beleszól a döntéseitekbe. Mi vért izzadunk a hitel törlesztéssel, de legalább senki nem szól bele mit hogyan csinálok.
2013. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Valószínűleg anyós azért mondja hogy nem adhatunk neki édességet majd a kisebbik gyermeknek mert a nagyobbik fiam édesség függő lett mert az apja rá szoktatta az édességre a pénz keret nagy volt és nem voltak korlátok, csak az volt a bibi hogy mikor átköltöztünk új páromhoz egyszerűen nem evett meg semmit annyira hozzá volt szokva az édességhez itt meg nem szokás az édesség.

Akkor mondta is hogy a nagyobbik gyermekhez már nem szólhat bele, mert amikor kellett volna ő nem volt jelen a nevelésben.

Hát igen jól el rontottuk a nagyobbik gyerköcöt, beleszoktattuk a jóba és ha nem volt édesség otthon akkor főztem neki külön édes főtt ételt hogy legyen valami a hasába.

De nem tudtam elnézni hogy a gyerek ha nem volt édesség akkor nem evett 2 napig, megsajnáltam és teremtettem.

Elszaladt velünk a ló, a második gyermeknél visszafogottabbak leszünk már kis kora óta úgy neveljük majd hogy örüljön az édességnek ha kap ne az legyen a fő elesége.

Jól látja anyós mert elrontottuk és sokáig tartott mire rendbe hoztuk a hibát a nagyobbik gyerköcnél, de az se megoldás hogy 1 falat édességet ne kapjon meg a gyermek mert később falási rohamai lesznek.

2013. aug. 10. 08:41
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen így kényelmesebb gond mentesebb az élet ha van kire támaszkodni ha baj van.

Lehet hogy most önálótlannak fogok tűnni bár nem vagyok az, az első gyermekem nevelésében a volt anyóstól nevelési segítséget semmit sem kaptam még a gyermekre sem vigyázott mikor szükség lett volna rá.

Napokig egyedül voltam otthon gyermekemmel a volt párom a munkahelyén.

Itt kicsit kiélvezhetném a helyzetet hogy nem vagyok egyedül és más is az ölébe veszi gyermekem.

Nem lesz elridegűlve az emberektől mint az első gyermek.

2013. aug. 10. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!