Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már nem akarja a párom a...

Már nem akarja a párom a babát vagy mi?

Figyelt kérdés

Több mint egy évig próbálkoztunk babával és sikerült végre 17 héttel ezelőtt :) Amikor mutattam neki a tesztet nagyon örült és utána is örömmel mondogatta az ismerősöknek hogy apa lesz.Most is "dicsekszik" hogy apa lesz meg akkor talán én is azt látom hogy örül,de itthon??Semmi.Annyira szeretném hogy megsimogassa néha a hasam vagy puszit adjon neki de nem :( Eddig az ultrahangokra sem akart bejönni de most a következőre azt mondta bejön.Lehet hogy akkor változik meg minden amikor látja a két szemével hogy igen,tényleg ott van???Nem akarok ráerőltetni semmit,de hiányzik a közelsége szerintem mindkettőnknek :)

Van olyan aki járt így a párjával?Megváltozott idővel?


2013. aug. 12. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy apának nincs fizikai kapcsolata a gyerekkel mit a terhes anyának. Ez teljesen természetes, nem érez semmit így szerintem eszébe sem jut simogatni, hisz minek úgysem érzi ő maga.
2013. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEm minden férfi hassimogatós, puszilgatós. Annyira elvárják már ezt manapság és azt hiszik az a férfi rossz meg nem akarja a babát aki nem csinálja. Hidd el ugyanúgy várja akarja a gyereketeket. Ne ettől lesz jó apa h simogat meg egyebek. Majd akkor ha éjjel ugyanúgy felkel ő is hozzá vagy megfürdeti, ringatja mindent amit kell. Akkor kezdj el aggódni ha megszületett és nem foglalkozik vele. Most meg szerintem ne vedd ezt fel. Teljesen már egy férfinak a terhesség mint a nőnek. A nő non-stop érzi a gyermekét h ott van a férfinak kb akkor tudatosul a legeslegjobban amikor már a kezében tartja. Ettől ő nem rossz. :)

6hós kislány anyukája.

2013. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem tudta felfogni, amíg pociban volt. Egyszerűen leképezni nem tudják, amíg nincs ott fizikai valójában. Ez nem az jelenti, hogy nem örülnek, nem várják, csak ezzel a várakozós helyzettel nem tudnak mit kezdeni. Nekem a férjem meg is mondta, hogy ő most nem tud mihez kezdeni, még nem tudatosult benne, hogy van a lányunk. Jött minden ultrahangra, fülig ért a szája, mikor látta a képernyőn a kicsit, fellegekben járt, mikor megtudtuk, hogy kislány lesz, igen, egészen, amíg haza nem értünk. De ne aggódj, majd ha megszületik, akkor jön ám a nagy szerelem, az valami egészen különleges lesz, majd meglátod. Nem változott meg a párod, csak ez a várakozós időszak neki más. Neki még egyelőre nincs változás, ahogy neked, ahogy a tested változik, érzed a kicsit, neki meg még minden ugyanolyan egyelőre.
2013. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
ettől még örül neki, de sok férfia grotesznak tartja a has puszilgatást. Majd ha kint lezs más lesz. Akor se lepödj meg ha az elején szintén nem tud vele mit kezdenei sok apuka csak akkor lesz aktivan apuka amikor már nem csak eszik alszik egy baba hanme lehet vele ezt azt csinálni.
2013. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én párom mind a 2 terhességem alatt, csak 1 UH-ra jött be velem, még pedig a 4D-re.Simogatni a hasam csak ritkán simogatta, puszira nem is emlékszem.Mikor már nagy volt a hasam, és fekve néztem hogy mozog szabályosan rosszul volt.. :-D

Miután megszültem, kb fél éves korig csak pelenkát cserélt, meg fürdetett.Nem igazén foglalkozott se régen a lányommal, se később a fiammal.De ő be is vallotta, hogy nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával.Bevallom azért még a lányomnál zavart a dolog..nem értettem miért nem tud annyira átszellemülni ebbe az egészbe mint én..valljuk be..mi terhesség alatt, sőt még utána is tele vagyunk hormonokkal..annyira várjuk a picit, miután megszülteik bele szeretünk.Mi szenvedünk meg azért hogy világra jöjjön, és mi szenvedünk szinte együtt vele ha bármi baja van.Egyszerűen a férfiakban ez nincs meg..nekik azért mert gyerekük lesz, belsőleg szinte semmi nem változik..az a tudat hogy apák lesznek, az is nehezen esik le néhánynak..a párom konkrétan a pozitív tesztet is vagy fél óráig nézegette, és közbe tanulmányozta a használati utasítást is..hogy tuti-e!! :-D Aztán a lányunk 1 éves korában is azt szajkózta, hogy még mindig nehéz felfognia, hogy apa!! :-)

DE!!! Amint a gyerekek, már elkezdtek mozogni, mosolyogtak, lehetett velük "játszani", azért sokat változott..Imádja mind a kettőt..A lányom valósággal rajong érte..a fiamnak még egyenlőre én vagyok az etalon. :-) De már alakul köztük is valami.

Ne aggódj..legyél türelemmel..hiába várta ezt a párod, akkor is nehéz ezt neki felfogni.Inkább segíts neki, ne erőltess rá semmit..

2,5 éves a kislányom, 8 hónapos a kisfiam

2013. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem erőltetek neki semmit,nem mondtam még neki hogy simogassa a hasam,nem is áll szándékomban.De azért olyan jól esne :(
2013. aug. 12. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolgot ne felejtsünk el!


A nők anyai ösztönnel születnek. Mi már a nem látszó hasunkhoz is odatesszük a kezünket anélkül, hogy észrevennénk.


A férfiaknak nincsen ilyen ösztönük, ők mindent tanulnak, és ez nem egyszerű feladat.

Sokszor a férfiak akkor fogják csak fel az apaságot, amikor megszületik a baba.


Mi ezt úgy csináljuk, hogy minden héten elolvassuk közösen mi történik a babával, mi történik a kismamával. Elmondom mit érzek, és elmondom miben tud segíteni. Folyamatosan rávezetem arra milyen nagy szükségünk van rá. És minden nap éreztetem vele, hogy ez az egész csak vele együtt lehetséges, és csak vele teljes.

Minden döntésembe bevonom, ez nagyon fontos.

2013. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S ***** válasza:

Az én párom se nagy hassimogatós. Néha-néha rájön pár percre, aztán hosszú ideig semmi. Amúgy én sem vagyok nagy elérzékenyülős típus. Amikor csúnyákat rúg belém a kisasszony, akkor szoktam inkább odakapni és akkor simizem egy kicsit, hogy arrébb menjen. Meg néha azért van rajta a kezem, hogy megfigyeljem, mit művelhet odabent.

Egyébként az ultrahangról meg annyi volt a párom véleménye, hogy élőben jobb lesz, mint egy gép képét nézegetni. És tulajdonképp igaza van. :) 4D uh-ra is csak a családom többi tagjának a kedvéért mentem el, különben eszembe sem jutott volna ezért pénzt adni.


Szerintem ne a saját elvárásaid alapján értékeld a párod viselkedését, hanem egyszerűen fogadd el a tényeket és hidd el, hogy ha dicsekszik a születendő gyerekével, akkor tényleg örül neki és várja. De senki sem egyformán viselkedik és egyáltalán nem jobb az, ha kötelességből tesz olyat, amivel te aztán elégedett vagy...

2013. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A férfiak máshogy fogják fel az apaságot hidd el ahogy telik az idő egyre jobban fogja érdekelni én is kérdeztem a páromat hogy milyen érzés hogy apa lesz, azt mondta hogy még nem fogta fel majd csak akkor tudja ha megszületett :)
2013. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!