Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem, de a Párom nem akarja a babát. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos gyermekünk már. Anyagilag nem állunk rosszul, bár annyira jól sem, de jut mindenre. A Párom dolgozik, én a maximum GYED-et kapom.

Védekezés mellett fogant meg a baba, 6 hetes vagyok, holnap megyek ultrahangra. De a Párom nem akarja megtartani.

Ti mit tennétek a helyemben?

Nem szeretném ráerőltetni a gyermeket. De nincs szívem elvetetni sem, ha már megfogant. Ha megtartom, lenne segítségem (anyu), de szerintem a Párom elhagyna minket, és a nagyobb gyermeknek szüksége lenne az apjára.

Teljesen tanácstalan vagyok :(


2011. okt. 9. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Tanácsot adni nincs jogom. Engem azonban elgondolkodtatna az, hogy ha a párom elhagyna egy második baba miatt, alkalmasnak találnám-e egyáltalán az első felnevelésére.
2011. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha védekeztetek és megfogant, akkor szerintem ez a baba meg akar születni. Én megtartanám, de ha elhagyna a férjed, akkor vajon tiszta szívből szeret?
2011. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha védekeztetek,akkor nem terveztétek,de ha párom nem akarná,akkor megkérdőjelezném mennyire szeret...mik az indokai?

nem tudnám én se elvetetni..

2011. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Ne vetesd el! De arra kiváncsi lennék, hogyan védekeztetek.


Ha emiatt elhagy a párod, majd fizeti a tartásdíjat, fizuja 40%-át, te meg keresel valaki mást.

2011. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Megtartanám. És nagyon elgondolkodnék, mennyire szerethet a párom, hogyha ezért elhagyna.
2011. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Előzőleg tablettát szedtem. Egy betegségem miatt egy erős gyógyszert kezdtek el beállítani. A beállítás időszakára (kb 2 hónap) azt javasolták, hagyjam a gyógyszert mert bekeverhet a hormonháztartásba. A doki mondta a hüvelykúpot. Keveset voltunk együtt a múlt hónapban, összesen 4x, pont a gyógyszerem beállítása miatt, hüvelykúp mellett fogant meg a baba

Köszönöm a válaszaitokat.

Nekem sincs szívem elvetetni a babát. Lehet a 16 hónapos nagy mellett nehéz lesz, de most úgy gondolom, megtartom. Lesz ami lesz. Még van 2-3 hetem gondolkodni és még egyszer leülök a Párommal is beszélni.

2011. okt. 9. 18:32
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

akkor ő is egy Pharmatex-es baba? (bocs, ha nem ezt használtátok, de az ilyen védekezés semmit sem ér)

Próbálj meg vele leülni beszélgetni, ha akkor sem áll kötélnek, tarts ki az elhatározásod mellett. Ha szerencséd van, idővel megbékél a helyzettel.

2011. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Ezt nektek kell eldönteni. Bár nem értem, hogy ha annyira nem álltok rosszul, akkor mi a gondja a párodnak?! Érveket tudok javasolni, amiket felhozhatsz esetleg a baba mellett, de ezek akkor jók, ha amúgy is terveztetek második babát, csak esetleg később.

1. Ha most születik meg a kistesó, akkor nem 2x kell megvenni a babadolgokat, hiszen a nagytesótól megmaradt minden.

2. Nem lesz az, hogy visszamész dolgozni, dolgozol 1-2 évet, és megint szülsz, egyszerre "lerendezitek"

3. kis korkülönbség azért jobb, mert jobban el tudnak majd játszani, mint ha 4-5 év lenne köztük.

4. A 16 hónapos baba is mennyi örömet okoz?! Milyen jó lesz ezt még 1x átélni.

5. Ahol egy gyereknek jut enni, ott szerintem 2-nek is.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és sikerül megoldani a gondot. Elgondolkodtató, hogy mennyire szeret titeket a párod, ha azért elhagyna, de megkérdezted az ő szempontjait? Mi van ha attól fél, hogy 2 gyereknek már nem tudtok mindent megadni, és ezért nem akarja megtartani? Persze, én sem vetetném el. Remélem sikerül megbeszélnetek! Sok sikert!

2011. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is.

Igen, Pharmatex, de direkt keveset voltunk együtt.

Két babát terveztünk, de a Párom csak akkor amikor a nagy már 4-5 éves.

Ráerőltetni sem szeretném.

Beszélünk újra.

Tényleg köszi Nektek.

2011. okt. 9. 19:45
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
teljesen igaz amit az elsö kettö ir...nekem is ez a véleményem ...
2011. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!