Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, akiknek a...

Kismamák, anyukák, akiknek a férje külföldön dolgozik: ott lesz/volt a férjetek a szülésnél? Ha igen, hogy oldottátok meg, hogy biztosan odaérjen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet szerintem előre jól kiszámítani, csak ha a férjednek van 2-3 hét egybefüggő szabadsága, amit pont akkorra tud időzíteni.


Nálunk nem volt.

A 40 hét környékén, a kiírt időpontnál itthon volt, de nem történt semmi, majdnem 2 héttel később szültem- közben mennie kellett dolgozni.

Túlhordtam, a 42. hét vége felé szültem (sürgősséggel aztán már)- valószínűleg, ha nem pont előző este jön haza és így reggel az első telefonra nem ugrik nekem, akkor lemaradt volna.


Így nagyon szerencsések voltunk ebből a szempontból, mert mire végeztek a császárral, ő már ott toporgott :)

Megbeszéltük az apás szülést- ez pedig a körülmények miatt kompletten kimaradt, de ilyen az élet.


A nehezebb ez után volt, amikor az első hetekben is sokat kellett dolgoznia- de megoldottuk ezt is.


Azt hiszem így pár év távlatából nem az maradt meg bennem, hogy ott volt-e vagy sem- ez csak egy momentum, a gyereknevelés meg jó esetben vagy 20 év :))

Nem attól lesz valaki jó apa, hogy ott tud-e lenni pont akkor vagy sem. Ha tud, az nagyon jó, de ezért nem kell lelkiismeretfurdalást sem érezni, sem kelteni, ha mégis úgy alakul, hogy nem tud odaérni.


Azok az apukák sem mindig érnek oda, akik itthon dolgoznak, akárcsak az adott városban is.


Szép napot.

2013. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is tudom, hogy nem ezen múlik, hogy jó apa-e vagy sem, már van két gyerekünk (akiknek ott volt a születésénél), csak most kicsit megváltoztak az életkörülmények, és külföldön kellett munkát vállalnia, ezért a kérdés. Lelkiismeret-furdalást semmiképpen nem akarok benne ébreszteni, ha esetleg majd nem érne oda, igazából nekem nem lenne mindegy, hogy azt a várhatóan 8-10 órát (az első két szülésemből kiindulva) ne egyedül töltsem. Na meg abból a szempontból is fontos lenne, hogy itthon legyen, hogy a másik két gyerkőcöt valahová tenni kell, és nem biztos, hogy leszek olyan állapotban, hogy még szülés előtt autózzak plusz 30 km-t (a nagyszülőkhöz), aztán onnan újabb 30-at be a kórházba. Ha a férjem itthon lenne, akkor ő elvinné a gyerekeket, és jönne utánam, de így... Szóval aggódok, hogy hogy is lesz majd...
2013. aug. 13. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a második gyerekemet szültem úgy, hogy a férjem külföldön dolgozott! Volt szabadsága, de én úgy voltam vele, hogy ha kiveszi és nem akkor születik a baba, akkor "feleslegesen" volt itthon, ezért mi úgy terveztük, hogy ha megszülök, utána jön haza szabira, és így is volt.

Remélem, hogy férjed, ki tud ugy venni szabit, amikor a baba születik!

Nincs olyan barátnő vagy szomszéd, akire addig rábízhatnád a gyerekeket, ameddig a nagyszülők odaérnek értük?

2013. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Ha indul a szülés, akkor te már ne autózz 30 km-t a nagyobbakkal.

Legyen olyan barátnő vagy rokon, aki azonnal tud a gyerekekért menni oviba-iskolába stb. ha már te nem tudsz, közben pedig a nagyszülők induljanak útnak a 30 km-ről, ha kell taxival.


Ne izgulj ezen előre :)

A gyerekekkel és a pedagógusokkal beszéld meg, hogy mikorra várható a szülésed, a pedagógusoknak add le a névlistát, hogy kik mehetnek ilyen esetben a nagyobbakért, a nagyszülők készüljenek össze és hívjanak taxit (esetleg add nekik oda ezt az összeget előre, ha gond lenne).

Szép napot

2013. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem tudom hogy lesz, ha pont aznap véletlen nem lesz szabadnapos. Császárom lesz, de nem tudhatom előre, hogy mikor, a mi esetünk bonyolultabb ennél, ami biztos, hogy nem a 40. héten, hanem korábban. Azt meg nem akarom, hogy telefonálok neki, aztán úgy vezessen hazáig, mint egy őrült...másfél órára van tőlünk.
2013. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok. Időnk még van azért, de ma pánikba estem, hogy hogy is lesz. Téli baba lesz, az ünnepek környékére várható a születése, tehát se ovi, se iskola nem lesz éppen. Mondjuk valószínű, hogy pont az ünnepek alatt itthon lesz a férjem, szóval ha éppen akkor születik a baba tényleg, akkor ez nem gond. Kedves második, jó, hogy írod ezt, teljesen igazad van, hogy ha akkor nem történik semmi, csak megy a szabadság a semmibe úgymond. Azt hiszem, nálunk is úgy lesz, hogy szülés utánra tartalékoljuk majd a szabiját.

Kedves első, szerintem majd beszervezem a szüleimet, hogy valamelyikőjük itt legyen, hogy ne akkor kelljen kapkodni, ha tényleg indul a szülés, hanem kéznél legyen valaki.

Kedves harmadik, remélem, odaér majd a férjed, amikorra kell!

2013. aug. 13. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!