Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen egy terhesség külföldön...

Milyen egy terhesség külföldön? Vizsgálatok, orvosok, szülés. Stb?

Figyelt kérdés
Londonba költözünk és gyerekvállalás előtt vagyunk
2013. máj. 14. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, de sokat olvasok ebben a témában. Nagyon vegyes, van aki meg van elégedve, van aki fel van háborodva a terhesgondozáson, a szülésen.

Amiket olvastam, én nem merném bevállalni a tesót Angliában.


Mi jövő hónap közepén költözünk ki és én még szeretnék egy babát a kisfiam mellé. Mivel már 34 éves vagyok, fogalmam sincs mi lesz.

Egyébként általánosságban véve az egészségügy úgy ahogy van egyáltalán nem szimpatikus nekem. Emiatt aggódom a legjobban.

2013. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy elottem irtak vegyes tapasztalatokat fogsz kapni.

En itt lettem terhes az elsovel itt is jartam terhesgondozasra es itt is szultem. Nekem egy rossz szavam sem lehet. Voltak komplikacioim a terhesseg elejen. Gyors volt az intezkedes ilyen teren, de minden rendben volt. Szulesnel is teljesen meg voltam elegedve. Ami nem tetszett egyedul a szoba volt ahova kerultunk ejszakara.

Most a masodikkal vagyok terhes. Eddig minden szuper.

2013. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha eltudsz vonatkoztatni az otthon megszokottól, akkor tulajdonképpen itt is megkapsz mindent, amire szükséged van. Összességében odafigyelnek arra, ami fontos, lényegtelen dolgokkal nem fárasztanak. Nem kell olyan sűrűn ellenőrzésre járni és orvossal sem találkozol, de a midwife-ok felkészültek és tudják a dolgukat.

Engem az zavar, hogy nincs egy kijelölt midwife, aki végigkíséri a terhességet és tudná végig a kortörténetet, hanem valahányszor megyek vizsgálatra, mindig mást kapok és kezdhetem a szövegem előlről. De türelmesek, meghallgatnak, amit eddig kértem, megkaptam.

A szüléstől tartok, de arról meg inkább azt hallottam, hog yjobb, mint otthon, mert nem olyan merevek a szabályok, sokkal természetesebben engedik a nőt szülni, nincs semmi kötelező pozíció, meg gátmetszés, ha nem szükséges. Ettől függetlenül tartok tőle, mert viszont, pont ezért hagyják szenvedni is az embert és csak végszükség esetén császároznak. Több ismerős is szenvedett tizenórákat, amit ha otthon szülnek simán elkerülhettek volna, mert azokért a dolgokért alapból császár az eljárás rögtön az elején. Csupán a baba szempontjából félek ez miatt, mert nem szeretném, ha feleslegesen elhúzódó idő miatt sérülne szülés közben.


Az orvosi ellátás általban... na igen. Szintén vannak furcsaságok, de így pár év után már a magyar eü-re is ellehet ugyanezt mondani. Itt mondjuk nem éri meg a GP-hez (körzetikhez) menni, mert úgyis csak azt mondja szedj paracetamolt. Viszont otthon meg minden tüsszentésre kiírják az embert és antibiotikummal tömik. Ami a másik véglet, szerintem.

Ha komoly a baj... na igen. Várakozási idő itt is van. Sőt! Itt aztán van, otthon azok az 1-2 hónapok, amiket ismerősök mondanak hüledezve, röhejesek ahhoz képest, amit itt váratnak. 1-1 vizsgálat között a minimum a 3 hónap és akkor még optimista voltam. Viszont a férjemnek meg itt jöttek rá a bajára és nem otthon, ahol szintén vizsgálgatták és még csak a közelébe sem jártak.

A pozitív élmény ellenére nem rajongok a helyi egészségügyért, de végülis az otthoni sem piskóta és felhőtlen boldogság. Amit szretek itt, az a hozzáállás. Itt soha nem bunkók, soha nem parasztok, soha nem hagynak információ nélkül. Nyugodtan kérdezhetsz, türelmesen elmondják akár százszor is, amit hallani szeretnél. Ez azért otthon nem így van...

Szóval vannak előnyei.... de szakember ügyben jobban szeretem a magyarokat... vagy jobban megbízom bennük... vagy nem tudom.


A terhességtől amúgy ne félj itt, nyugodtan vágj bele. Kár várni csak mert más, mint otthon. Vannak ennek is előnyei... én kifejezetten élvezem, hogy nem matatnak bennem minden egyes alkalommal.

2013. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ketszer szultem,elso csaszar(igen csaszaroznak ha SZUKSEGES),masodik termeszetes,20honap van koztuk .

M.o.-on eselyem se lett volna a termeszetes szulesre csaszar utan mert tul beszarik az orvosok.

Egy rossz szavam sincs,figyeltek ram,kedvesek voltak ugy hogy egy pennyt sem kaptak erte tolem.

Csaszar utan ket nappal engedtek ki,termeszetes szules utan meg aznap. Nem tartottak bent feleslegesen.

Elso terhessegnel cukros lettem,hetente jartam ellenorzesre,mindig mas midwifehoz,de ott a sarga konyv nem kell elmondd ujra es ujra....

A cukor miatt inditottak a 38.heten,szinten semmi okom nem volt a panaszra.

A GP hat igen,kicsit masabb a szinvonal,de ha mar valaki letelepszik egy idegen orszagba akkor fogadjon el mindent ugy ahogy van .

Viszon t ha valaki nem tud angolul azt ruhellik,volt melettem egy muszlim noci,semmit nem ertett meg amit mondtak neki. A midwife-ok mar a hajukat teptek jobb hijjan.

Nincs gatmetszes,hagynak repedni(ugyis annyit repedsz amennyi kell,vagni viszont vegig vagnak),ha kersz adnak eda-t vagy gazt.

2013. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!