Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok,20....

22 hetes terhes vagyok,20. hét óta visszatérő, enyhe menstruációs görcseim vannak, derékfájdalommal. Normális ez? Vérzés nincs.

Figyelt kérdés

Utóbbi két hétben 2x voltam uh-n, baba rendben, méhlepény rendben, 20.héten volt méhszájvizsgálat, ill. lámpával is benéztek mert akkor picit barnáztam,minden o.k.volt. Orvosom azóta szabin van, már így is bekéretőztem csak úgy a klinikára hogy nézzenek már meg, de csak uh-t csináltak, fájásmérőt nem tettek rám.

Rettegek, hogy koraszülés/vetélés jele. Másnak is volt ilyen? A védőnő szerint rendben, ha nem erősebbek mint a menst.görcs, (gondoltam kösz, ha már tök erősek, cseszhetem,beindult.) Kolleganőim szerint normális, amíg nincs keményedés, egy valaki mondta hogy szerinte be fognak fektetni.

Braxton-hicks elvileg nem fájhat, vagy igen? Egy helyen olvastam a neten hogy hasonlíthat menst.görcsre.. Keményedést nem is érzek, csak menst. görcshöz hasonlót lent alhasban, azt viszont sokszor periodikusan, x percenként, amíg el nem múlik, aztán 5 napig megint semmi. Hétvégén utazunk el 250 km-re, nagy kedvvel megyek így...

Kérlek írjatok, bárki érzett -e ilyet félidő körül és normális-e vagy ismét bekapcsolt a paranoiám?

Magnéziumból emelt adagot eszem másfél hete.


2013. aug. 14. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a dokim, ha sűrűek, akkor menjek vele ügyeletre. nálam 2-3 naponta van 3-4 percre, de ha mozgok, egyből elmúlik, és csak most, a 28-29. héten kezdődött.

elutazni biztos nem utaznék, de ez csak az én parám.

egyébként amikor először éreztem, úgy betojtam, hogy csak felerősödött, ezért ha UH-on, vizsgálaton nem volt gond, próbálj meg relaxálni a görcsölés helyett, és pihenj nagyon sokat!!!

2013. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,próbálok megnyugodni, ma is megyek védőnőhöz, muszáj elutaznom,ugyanis a saját esküvőm lesz hétvégén...
2013. aug. 14. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ezeket jóslófájásoknak hívják,és vigyázni kell velük nagyon még ilyen ,,fiatal,, terhességnél,mert koraszülés lehet belőle.

Nekem 22 hetesen kezdődött,csak én keményedtem is mellé.Az orvos a kórházban kíméletre intett,sok-sok pihenésre,semmi megerőltetés,és eltiltott a házas élettől is!

Magnerotot kellett szednem napi 3x1-et,de azt mondta a doki,ha akkor sem jobb,akkor vegyek be nyugodtan még 2-3 szemet pluszba.Volt olyan nap,hogy 7 szemet is be kellett vennem,mert görcsöltem és keményedtem.Neked is rengeteget kellene pihenned,semmi megerőltetés,sok fekvés,semmi cipekedés,semmi sétálgatás!!

Én követtem a doki utasításait,nem is lett semmi baj sem.40+3 hetesen szültem.

2013. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia,köszi a vàlaszt. Ettől fèltem hogy jósló,de mièrt nem mondja ki senki? Se védőnő,se doktorok,mindenki csak hümmög. Hàt hétvègèn mèg lemegy az esküvőm és utànna tudok pihengetni. Gondolom tàppénzre nem kèrdès. Remèlem nem lesz koraszülès. Ès akkor tènyleg sètálgatni se lehet? Mèg boltig sem?
2013. aug. 14. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát csak a legközelebbi boltig,ami nincs annyira messze.

Nekem azért párszor becsúszott a séta(mert már untam az állandó fekvést),elég messzire sétáltam a párommal boltba,és visszafelé azt hittem,hogy megszülök,olyan szinten bekeményedett a pocakom és úgy elkezdett görcsölni.Na akkor megijedtem,hazaértünk,feküdtem is le és vettem befelé a magnerotot.Akkor jöttem rá,hogy ez nem játék!Úgyhogy tapasztalatból mondom,hogy NE sétálgass sokat!!


Utolsó voltam.

2013. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 20. héten kezdődött a mensi szerű görcsök, hát és derék fájás. Azóta 27 hetes vagyok és mai napig vannak ilyenek, sőt erős baloldali szurkálásom is szokott lenni. Szedj magnéziumot. Én eleinte 3x1 szedtem Magnerot ból most, hogy erősödtek ezek a fájdalmak, szurkálások most 2x3 kell szednem. Ha így is erősödik akkor pedig be kell mennem és szuriban kapok magnéziumot. Nem lesz semmi bajod. Pihenj amennyit tudsz és szedj magnéziumot.
2013. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!