Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák akik a második vagy...

Anyukák akik a második vagy többedik gyermeket várjátok miben cselekednétek másként mint első gyermeketeknél?

Figyelt kérdés
Pl a nevelésben. Mit engednétek mit nem? Ha valamit elrontottatok a nevelésben észrevettétek és oda tudtok figyelni rá a második gyermeknél?

2013. aug. 14. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem 3 gyerekem van


de pont ugyan úgy csinálok mindent ahogy az elsőnél meg még előtte elterveztem

szerencsére anyám nagyon jó alapokat adott :-)

ugyan azzal a mércével mérem mind a 3-at

fokozatok vannak

pl amit az elsőnek iskolakezdésnél megengedek azt majd a többi is megkapja akkor

telefont csak 3ikban kap majd mind a 3 gyerek

stb....

önállóságra nevelem őket meg h a problémákat próbálják meg egyedül megoldani ha nem megy akkor jöjjenek segítek benne

de pl nem oldom meg helyettük csak rávezetem őket

a képességeiket elismerem - dicsérem őket sokat

elég tág teret adok nekik de a szabályokat be kell tartani (nem sok van)

inkább a jó barátjuk akarok lenni mint sem szigorú szülő

2013. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk már a kicsi is megvan elég régóta, de ha nem haragszol, válaszolok. Sokkal kevésbé kötöm magam elvekhez, nem próbáltam sírni hagyással aludni tanítani (ez már a nagynál sem jött be, de a mai napig lelkifurdalásom van miatta), inkább használtam hordozókendőt stb. A szobatisztaságra nevelés még nem aktuális nála, de azt is elszúrtam a nagynál, eléggé erőltettem, nála már lazábban fogom venni.
2013. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második babát várom, nagyjából mindent ugyan úgy tennék mint a fiammal. Talán annyit változtatnék hogy nem kapatnám fel ennyire.
2013. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!