Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keresek egy táblázatot, ahol...

Keresek egy táblázatot, ahol 180g napi CH van leírva. Azt mondta az orvosom, hogy szigorúan be kell tartanom a diétát, de mivel nem voltam sha cukros, így nem vagyok tisztába a dolgokkal. Vagy hogy mit egyek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

180g Ch az kb 1600 kcal jelent. Napi szinten 180 Ch, 80g fehérje és 53g zsír.


Erre tudok neked két féle elosztást adni 5x étkezésre lebontva:

R:35 T:30 E:50 U:30 V:35

R:35 T:25 E:55-60 U:25 V:35


Remélem ez segít.

dietetikus

2009. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

itt nézd meg:

[link]

2009. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

OFF, bocsánat!

Nekem is diétáznom kellene, de sehol sem találok étrendet :(

2009. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2009. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók valóban jó hivatkozásokat adtak. Csak 1-2 hét, és belejössz a számolgatásba. Én 15 hetes korom óta diétázom. Azzal kezdtem, hogy kimértem a megengedett tészta és rizs mennyiséget, kifőztem, azóta csak szemmértékre szedek a tányérba belőlük. Tényleg figyelj arra, hogy mindenfélét egyél, nekem a cukorgondozóba csak a cukrot, a mézet és aszaltgyümölcsöt tették tiltó listára. Nagyon okosan össze lehet válogatni az ételeket, főleg az ebéd jelenthet gondot, de nekem bejött és mindig jól is lakom, ha egy szénhidrát szegény leveshez, tartalmasabb másodikfélét választok, vagy fordítva. Pl.: Húsleves sok zöldséggel és hússal, utána jöhet akár sült krumpli is valamilyen sülttel, fordítva pedig lehet egy burgonya leves után valamilyen főzeléket enni. Ezzel szerintem jól lehet lakni. a 180 ch-hoz jó a 6 evés, de lehet akár 7 is, attól függ, hogy mennyire hamar éhezel meg. Nekem pl. azt is mondták, hogy éjszaka is ehetem. Elő is fordul, hogy felébredek és korog a gyomrom, akkor 2-3 korpovit kekszet megeszem + kis víz.

Táblázatot ne 180 ch-ra keress, hanem oszd be az egyes étkezésekre, hogy mennyit akarsz illetve lehet enni, és arra keress mintát. Pl. fél zsemle és egy kefír 22 ch, nekem gyakran ez az uzsonnám. Ehhez ehetsz felvágottat, kolbászt, vagy valami más húsfélét és zöldséget is és máris komplett az egész. Én már (25 hetesen) ugyanazokat az ételeket főzöm és eszem mint eddig, csak úgy válogatom össze a fogásokat, hogy én is jól járjak:-) A fehér lisztet általában tönköly vagy zabpehely liszttel helyettesítem, ez már önmagában is sokat jelent, mert lassúbb a felszívódásuk. ÉS még egy tanács. A gyümölcsök mellé érdemes valamilyen lassú felszívódású szénhidrátot enni, pl abonettet, mert a gyümölcs gyorsan felviszi a vércukor szintet, de azután gyorsan le is esik. Kitartást, és boldog babavárást!

2009. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!