Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ababavárás előtt meg terhesség...

Ababavárás előtt meg terhesség közben, szedhetőek az allergia gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Tudom, majd az orvos megmondja, de szeretném tudni, hogy nektek mit mondott ezzel kapcsolatosan a doki. Mármint akik érintettek a kérdésben.

Ugyanis én az év minden napján szedem az allergia gyógyszeremet.... Ártalmas lehet a babára ha összejön?



2013. aug. 18. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már a próbálkozás időszakában sem engedték az antihisztamint. Terhesség alatt pedig tilos.
2013. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uh köszönöm szépen, akkor abbahagyom a gyógyszer szedését, valahogy csak kibírom, bár elég húzós lesz... Nagyon allergiás vagyok sajnos :S


Ez a teherbeesést nem befolyásolja ugye? "Csak" árthat a magzatnak?

2013. aug. 18. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lehetőség szerint kerülj minden gyógyszert. Váltsd ki természetes dolgokkal.Mire vagy allergiás, hogy folyamatosan gyógyszert kell rá szedned? Gyógynövényeket nem próbáltál még?Nekem jó pár ismerősöm már csak papíron allergiás, segítettek nekik.Ha érdekel pár jó tapasztalat, akkor szívesen elküldöm emailben. Jobbulást!
2013. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én Aerius-t szedtem terhesség előtt,mert volt pár dolog,amire allergiás voltam.Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok(ami elég hamar volt),rögtön abba hagytam a gyógyszer szedését.Én nem voltam orvosnál,a terhességem alatt semmilyen allergia elleni gyógyszert nem szedtem(amit úgy tudom,hogy nem szaad mert árt a babának),de nem is volt rá szükségem,mert 1. téli terhességem volt(ami nagyban segített rajtam mert akkor nem virágzik semmi) 2.a terhesség a terhesség időszakára teljesen kigyógyított a betegségből.

Most szülés után vagyok 4 hónappal,szoptatás miatt még mindig nem szedek rá gyógyszert,de tüneteim sincsenek pedig most nyár van,sok a virágzás,sok a pollen.Majd ha már nem fogok szoptatni,akkor elmegyek a fül-orr-gégére és csináltatok egy újabb tesztet,hogy lássam,hogy egyáltalán van-e még allergiám és kell-e még a gyógyszert szednem.

2013. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh gratulálok a babához:)


És köszönöm a válaszokat. Sajnos a kutya meg a macskaszőrön kívül mindenre. Virágporok, parlagfű, por, káliumdichromát... De kibírom valahogy, főleg ha babáról van szó. Csak nem tudtam, hogy előtte sem szabad... Mert 3-4 nap után (főleg most a parlagfűszezonba) nagyon viszketek, tüsszögök stb.. Utána nézek mit lehet, de nagyon megköszönöm ha bárki tud ebben segíteni.

2013. aug. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!