Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás terhesen?

Dohányzás terhesen?

Figyelt kérdés
Szerintetek akinek a szülője dohányzik terhesen.. később 15-20 év múlva nagyobb az esélye annak,hogy a gyermek is dohányozni fog?:O

2013. aug. 18. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.Anyukám dohányzott terhesen is én dohányzom de tesóm 20 éves és még csak ki sem próbálta.A barátaink anyukái nem is dohányoznak mégis egy kivételével az összes barátunk cigizik./hál isten elég sok barátunk van/
2013. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkább arra nagyobb az esélye, hogy kruppos vagy asztmás legyen. He kisgyermekkorban látja a szülőt dohányozni, akkor lehet, hogy fog, mivel azt a mintát viszi magával.
2013. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem, hogy erre hatással lenne. Sőt az is lehet, hogyha látja a gyerek, hogy a szülei mennyire lerobbantak a cigi miatt, akkor épp azért nem fog ránézni soha. De persze semmiképpen nem ajánlom, nem ezért, hanem mert hátráltatja a magzatot a fejlődésben, dohányos anyukáknál gyakoribb a koraszülés és a kis születési súly.
2013. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem pedig lehet összefüggés, hiszen a gyerkőcnek a szülő a példakép jó darabig....
2013. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De itt most a terhességi dohányzásról van szó, nem arról, hogy majd később dohányzik-e. Szóval itt mintáról nem beszélhetünk.
2013. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sztem igen. Az én anyukám terhesség alatt nem cigizett egyikünkkel sem. Èn is meg bírom állni gond nélkül, pedig jól esne sokszor... A párom anyukája cigizett ugyanúgy. Az egyik gyerek (a férjem) asztmás volt, és sokat dohányzik sajnos. A másik, a sógornőm szintén állandóán bagózik, mindkét gyerekével terhesség alatt sem tudott leállni. A krupp amúgy vírus okozta gègegyulladás miatt szokott kialakulni, de tény, hogy a dohányzás minden formában hajlamosít a légúti megbetegedésekre.
2013. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a kettő dolog teljesen független egymástól!


Az egy dolog, hogy vagy dohányzik 15-20 éves vagy nem. Nem befolyásolja.


Ha terhesen dohányzik egy nő, elítélik elég keményen. Jogosan!


Nos én 34 hetes kismama vagyok és néha-néha becsúszik egy szál cigi. Nem tartom magam ettől rossznak, vagy bárminek.

Az orvosom tud róla, és soha nem kövezett meg érte.

Nyilván nem napi rendszerességgel.

Én bevallom, és nem tartom követendő példának.


Velem édesanyám dohányzott, és kruppos voltam.

Nagynéném nem dohányzott és kruppos lett a babája.


Nos, nem lehet egyiket sem igazolni. De az tény, hogy tuti nem vitamint adsz a babának!

2013. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Anyukánk dohányzott, se tesom, se én nem dohányzunk és nem is dohányoztunk soha.
2013. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja és egészségesen jöttunk világra, nem voltunk krupposak és asztmásak sem.Sőt még allergiásak sem semmire.

utcso voltam :)

2013. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, igazatok van ezt benéztem :D

De aki terhesen nem szokik le a bagóról az később sem fog, és akkor már érvényes lehet az is amit írtam.

Egyéb szempontból (hogy kap nikotint magzat korában) nem gondolnám hogy hajlamosabb lehet a gyerek rászokni a bagóra, bár ki tudja?

2013. aug. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!