Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorbetegségem okozhat...

A cukorbetegségem okozhat problémát majd a terhességnél?

Figyelt kérdés
nem vagyok terhes, csak a jövőre való tekintettél érdekelne.

2013. aug. 21. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2013. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké... és milyen gondok lehetnek?
2013. aug. 21. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Akinek terhessége előtt nem volt gondja a cukrával, sajnos azoknál is előfordulhat a cukoranyagcsere zavar. Aki már eleve küzd ezzel, azoknál a kismamáknál az elejétől kezdve körültekintőbben járnak el, folyamatosan mérik a vércukorszintet, egyébként csak a 24.héten csinálják meg a kismamáknál a cukorterheléses vizsgálatot. A magas vércukor veszélyes lehet a kismamákra (magas vérnyomás) és a babákra is (nagy testsúly, nagyobb szervek). Megnő a koraszülés esélye valamint valószínűbb a császáros szülés. A lényeg minden esetbe az orvosi utasítások betartása és akkor tuti minden rendben lesz :)
2013. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb eloregedhet a lepény ami a babát táplálja. Igx koraszülött lehet a baba.
2013. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én csak most olvasom a kérdésed, lehet, azóta már terhes is lettél.

Nos, én 20 év 1-es típusú cukorbetegséggel a hátam mögött a második gyermekemet fogom hamarosan a világra hozni.

Nagyon sokat jártam utána, hiszen az első gyerekemmel nagyon kezeletlen volt a cukrom, a HGA1C 9,3 még az abortusz is felmerült, de aztán szerencsére jól döntöttem és megtartottam.

Nagyon sokat ingadozott így is a cukrom terhesség alatt, főként az első hetekben kell nagyon karban tartani, amikor kifejlődik az embrió, hiszen amikor már megvan a kicsi szíve, keze, lába, utána mégsem lehet már óriási a probléma, a lényeg, hogy ne legyen fejlődési rendellenesség, vagy vetélés a nagyon magas cukor miatt.

Nekem az orvos azt mondta, hogy a tartósan magas vércukor esetén a baba szervezete is sok inzulint fog termelni, ehhez szokik hozzá a kis szervezete, tehát a születését követően ezért kritikusan alacsony lehet a cukra, hiszen ugyanúgy termeli a megszokott mennyiséget. Tehát ha néha mérsz 1-1 magas cukrot, akkor sem kell aggódni, hiszen azonnal tudod gyorshatású inzulinnal korrigálni, a lényeg itt azon van, hogy órákon át ne legyen magas.

Ha van még kérdésed, írd csak meg, szívesen segítek.

2014. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!