Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem találom a baba...

Miért nem találom a baba szívhangját?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett vagyok, de nem rohangálhatok mindig orvoshoz; ezért vettem egy angelsound szívhangfigyelőt. Több napja próbálkozok, de mindig csak a saját ütőeremet hallom. A szeméremcsont fölött hallom a szívverést egyedül, de az tuti, hogy az enyém, mert nagyon lassú. Mivel másfél hete iszonyat görcsölök, de az orvosok nem tesznek semmit, csak annyit mondanak, hogy pihenjek, ezért kétségbe vagyok esve. Ráadásul eddig nagyon feszült a mellem, most az is abbamaradt hirtelen. Mit tegyek szerintetek? Könyörögjem ki orvostól, hogy azért nézzen már rá a babára?
2013. aug. 22. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy? mert ha még az elején vagy akkor az lehet h a baba szívhangja csak lasúbb. de amugy is lehet az övé ha éppen úgy fekszik. de én azért elmennék és igen is megmondanám neki, hogy nézzen már rá a babára mert nagyon aggódsz. És ne idegeskedj. 33 hkm.
2013. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
15 hetes vagyok. Annyit mondanak az SZTK-ban mindig, hogy teljesen normális a görcs, nő a méhem. Nah de nekem olyan eròs, hogy egész nap fekszem.
2013. aug. 22. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha jól rémlik a védőnőknek is szokott lenni ilyen szívhang hallgatójuk, esetleg hívd fel őt, menj be hozzá, biztos megnézi neked.
2013. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tuti nem a baba szívhangja, mert a másik oldalt is ezt hallom a szeméremcsont felett és annyira járatos vagyok a dolgokban, hogy tudjam az ütőér két ága pontosan a szeméremcsont körül van mindkét oldalon. Ott kellene hallanom egy gyorsabb szívvetést is, de semmi nincsen. :-(
2013. aug. 22. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezért nem jó ez a ketyere, csak halálra aggódod magad! Szerintem simán megnéznek ha elmész, megmondod hogy nagyon aggódsz, görcsölsz stb. Biztosan megnéznek%
2013. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egész alhasad "szkenneld" végig a figyelővel, egészen lent, oldalt, mindenhol, szép lassan haladva háton fekve. Esetleg kérd meg a párod, hátha neki szerencséje lesz. (Nálunk a párom volt az, aki mindig nagyon gyorsan megtalálta.) Ha így sem találod meg, menj el az orvoshoz és mondd el, hogy görcsölsz és nem találod a szívhangot. Eddig megtaláltad a kütyüvel? (Nekem először nagyon nem ment.)
2013. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mi kölcsönkaptuk, de rám a szívbajt hozta, mert nem találtam a szívhangot (én is veszélyeztetett terhes vagyok, meg hát első gyerek)


ha úgy érzed, hogy valami gond van, menj dokihoz, ne gondolkozz, vagy a védőnőhöz tényleg, nálunk simán megnézik.

2013. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, körbenéztem mindenhol. Egy hete mikor vettük, szerintem megvolt a szívhang, mert akkor nagyon gyorsan vert, de azóta semmi, csak a saját ütőerem. Elsőnek nem pánikoltam, gondoltam csak úgy fekszik éppen, de már most kicsit ideges vagyok. Nálunk az SZTK-ban nagyon nem kedvelik a nyafogó kismamákat, így mindig sokat gondolkozok mielőtt bemegyek.
2013. aug. 22. 14:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 26 hetes vagyok, és a 17. héten vettem szívhangfigyelőt, és vagy egy hétig nem találtam meg a babát. Szerintem ez egyrészt alkati kérdés is, másrészt baba is elbújhatott. Ne a saját szívverésedhez hasonló hangot keress, inkább ilyen "bálnás", bugyogós hangot, ez rendszerint jóval halkabb. Szerintem inkább a védőnődet keresd fel, lehet, hogy vele egyszerűbb időpontot egyeztetni, és szívhangot ő is tud nézni. Görcsölés ilyenkor (15-22 hét) a legerősebb, ilyenkor nyúlnak úgy rendesen a méhszalagok (legalábbis én ezt olvastam és velem is így volt). Ha még nem szednél magnéziumot kezd el mindenképp (ne MagneB6-ot, hanem nagyobb dózisút: Magnerot, Magnézium Citrát). Igyál sokat és pihenj!
2013. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyi, hogy a mellfeszülés elmaradása ilyenkor már semmi rosszra nem utal, az inkább az első trimeszter közepén adhat okot az aggodalomra.
2013. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!