Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10-11hetes terhesen kezdődő...

10-11hetes terhesen kezdődő náthát, és szörnyű hasogató fejfájást mivel kezelhetem/enyhíthetem?

Figyelt kérdés
nem merek bevenni gyógyszert,de reggel óta majdnem szétesik a fejem-pedig nem vagyok egy kényes fajta.lázam nincs.
2009. okt. 30. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne is vegyél be gyógyszert. Igyál hagymateát, egyél mézet. Sok hasonlókérdés volt már itt, olvasgass bele, hasznos tanácsokat találsz.
2009. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a torokfájásra oké a tea,méz...stb.

de a fejfájásra???én sem szeretnék gyógyszert venni(hacsak nem muszáj) de egyszerűen annyira fáj-valami balzsam,amik anno voltak ilyen kínai vagy nem is tudom...vagy a gumikalapács?

2009. okt. 30. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 11 hetes vagyok,nekem kedden és szerdán fájt nagyon a fejem.Szerdán már annyira hogy majd megvesztem,és a párom javaslatára hideg vizes törölközöt tettem a fejemre és a szememre.Úgy pihentem,és kb 1 óra múlva elállt.Hát hogy ettől e nem tudom ,de érdemes megpróbálni szerintem.
2009. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi,ki is próbálom-hátha
2009. okt. 30. 19:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Remélem használni fog:-)
2009. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hideg vizes törölköző, nagyon erős fejfájás esetén esetleg fél szem Algopyrin vagy Qualerin. Ezt egy orvos tanácsolta valamelyik weborvos-honlapon, szóval nem az ujjamból szopom.


Amúgy a 12. hétre a babának már minden szerve kialakult, egy szem gyógyszer ekkor már nem okozhat fejlődési rendellenességet. (Mondjuk a legtöbb esetben a 10. hét előtt sem, de azért jobb, ha a kismama minél kevesebb gyógyszert vesz be.)

2009. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapos terhesen belázasodtam, és egyből hívtam a dokimat, hogy mit tegyek, ha esetleg magasabbra szökne a lázam. Ő az Algopyrint javasolta. Csak azért írom, mert az fejfájásra is jó, egy szemtől nem lesz semmi bajod.
2009. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
neked náthára panadolt javasoltak,de fej fájásra is jó!
2009. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.igazándiból még nem szeretnék gyógyszert szedni....

kipróbáltam,és ideig-óráig használt.de közben sikerült elaludnom-így jobb lett.

2009. nov. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!