Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt fiatal kismamák/any...

Vannak itt fiatal kismamák/anyukák (15-21 éves) akik szívesen válaszolnänak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes , de már régóta fiatal anyuka szeretnék lenni, ezért szeretnék érdeklődni tőletek.

Tervezett baba volt vagy becsúszott?Mitgondoltál te és a párod mikor megtudtátok?Hogy mondtad el a szüleidnek, mit reagáltak? A barátaid melletted voltak, mit reagáltak? Sokan leszóltak miatta? Miket csináltatok unaloműzésképp (pl.:buli helyett)? Hogyan választottatok nevet? Milyen volt a szülés és az első év(ek)?

Aki örökbeadta miért tette? Tartja az örökbefogadókkal a kapcsolatot? Nehéz volt feldolgozni?

Bocsánat a rengeteg kérdésért , de mindent tudni szeretnék. :)


2013. aug. 27. 18:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nézd meg a mtv a tini mamikat ott minden van.
2013. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szia. 21 eves vagyok. (Parom 24) Tervezett baba volt a kis draga sot tobb mint felevet vartunk ra, hogy megfoganjon. Nem hittunk a szemunknek amikor vegre pozitiv lett a teszt. Nagyon orultunk. A szuleim es a baratai m is tudtak, hogy babat szeretmenk igy nem volt meglepetes senkinek. A kivulallok velemenye meg nem erdekelt. A pici nevet meg a kapcsolatunk elejen megbeszeltuk vagy is, hogy ha eljutunk addig akk mi lenne...1 fiu nev volt ami mindkettonknel tetszett. A lanyneven vitatkoztunk meg fogunknis ha ehyszer lanyunknis lesz :)) A szulerol es elso evekrol meg nem tudok mit irni. Annyit alert jozza tennek, hogy a parom is en is 18 eves korunknota dolgozunk. Sajat alberletben elunk kulfoldon. Szal nem a szulok nyakara vallaltuk a picit. Azt hiszem ez az egyik legfontosabb dolog.

34 hkm

2013. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Szia. 20 éves kismami vagyok és 34. hetemet töltöm. Már terveztük a kicsit a párommal ezért nagyon örültünk neki. A szüleimnek úgy mondtuk el, hogy a papírt odaadtuk neki akkor már 6 hetes voltam, elöször nagyon megdöbbentek de örülnek neki. A baráti körünkben a legtöbbnek már van gyereke. Bulizni eddig sem nagyon jártunk el, de hogy terhes lettem nem hagytam ki a kerti partikat igy sem. A nevet a párom választotta azt mondta, ha lánya lessz biztos, hogy ez lessz a neve. 34 hkm :)
2013. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Én most töltöttem a 22 augusztusban.Jelenleg 14 hetes kismama vagyok. Nálunk tervezett baba volt és az első hónapban össze is jött. Persze sokkot kaptunk mindketten,hogy ilyen hamar sikerült,de egyben nagyon örültünk is a két csíknak :) Éppen a 3éves évfordulónkon teszteltem és ezt adtam a páromnak ajándékba. 3 éve vagyunk együtt,decembertől jegyben járunk és októberben lesz az esküvőnk. A szülők nagyon meglepődtek,de örültek is. A baráti körben nekünk lesz elsőnek babánk és esküvőnk is,de ennek ellenére nagyon jól fogadták,kényeztetnek.Eddig csak pozitív visszajelzést kaptam,hogy jól csinálom hogy nem 40évesen szülök.

Mi egyébként járunk koncertre,mulatságra,persze csak ritkán és csak pár órára,mivel fáradékony vagyok. Viszont minden hétvégén van programunk pl. grillezés,mozizás, kártyaparty a haverokkal. Nevet még nem választottunk :)


14+4 hkm

2013. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Szia én 21évesen szültem a párom 23. Terveztük a babát és 5hónap alatt jött összd. Nagyon örültünk a pozi tesztnek, bár a páromnak csak akkor mondtam el mikor már látott doki. A szüleimnek és anyóséknak is húsvéti ajándék volt, mert akkorra kaptam képet a kicsiről amit bekeretezve átadtunk nekik :-) Nagyon örültek neki pedig nem mondtuk nekik hogy tervbe van.Szerencsém volt, mert mindenféle rosszullét elkerült, ezért is tudtuk húsvétig húzni az időt (nem akartam a 12.hét előtt elmondani, mert anyunak volt korai vetélése és nem akartam hogy aggódjon). Barátok közül akiknek tényleg fontos vagyok azok mellettem vannak :-) akik eltűntek azokkal meg nem foglalkozom. Unalmas időm nincs mivel mindig van mit csinálni :-) viszont ha semmihez nincs kedvem akkor mesét olvasok a lányomnak vagy Mickey egeret nézünk :-) a nevet már régen megbeszéltük talán már az első évben (7éve vagyunk együtt) ugyhogy ezmár eldöntött volt. A szülésem is hasonlóan szerencsés volt mint a terhességem, mert az első fájástól számított 6óra múlva már babáztam :-)

Azóta már tervezzük a kistesót :-) a lányom jövő hónapban lesz 1éves és ez az egy év mindent megér :-) imádni való ahogy napról napra egyre ügyesebb és okosabb :-)

Remélem hogy te is nemsokára átélheted ezt a csodát :-)

2013. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mindig nezem a tinimamikat es a varandos tiniket is , talan azert szeretnek ennyire babat mert megtetszett ez az egesz, de igazabol nekem ez egy erzes. Mar reg ota tervezem, hogy fiatalon akarok szulni, most 16 eves vagyok, de se baratom, meg erettsegit szeretnem elotte lerakni. Valamiert 20 eves korom elott/korul szeretnek baba(ka)t. Lehet csaladi vonas mert, mama anyut16 evesen szulte,anya engem 20..:D

Nekem nem is lenne teher egy baba, mert nem jarok bulizni, nem csavargok, nem cigarettazom, neha iszom, de csak akkor ha koncerten vagyok, vagy olyan a hangulat.. Kicsit kuloncnek mondanak, mert rock zene kedvelo vagyok, sot csak es kizarolag azt hallgatok es szeretem a vadabb dolgokat, bar szerintem ettol nem vagyok rossz ember. Nagyon jol tanulok, gimibe jarok, zeneiskolaba hegedulok, zongorazok es enekelek, mindent megteszek a barataimert es a csaladomert.

Koszonom,hogy valaszoltatok, remelem nekem is mihamarabb bekovetkezik a gyermekalldas, nagyon jo ilyen kedves emberekkel beszelgetni/ "hallgatni" a torteneteit, remelem irtok meg nekem.

Szabad tudom , hogy hivjak a babaitokat es , hogy moert pont ugy ? Nekem valamiert az egzotikus, kulonleges nevek tetszenek. :)

Mindenkinek boldog babavarast es sok egeszseget kivanok !!!:))))

2013. aug. 27. 23:15
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia én 20 éves vagyok a párom 37.19 voltam mikor terhes lettem.

Tervezett baba volt 2 hónap alatt összejött nagyon örült neki mindenki. De természetesen mi sem szülőkkel élünk meg van az önálló életünk.

A kívülállók engem sem érdekelnek, igaz hogy vannak az utcán furcsa pillantások.

A nevet könnyen kiválasztottuk mindkettőnknek ugyanaz tetszik lánynévbe fiú nevünk nincsen, remélhetőleg nem csal az uh.

De szerintem 18-21 év közöttiek már nem számítanak tininek, úgyhogy ez egy elég érdekes kérdés.

35 hkm

2013. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Én anno 19 évesen lettem várandós, elsőéves egyetemistaként. A párom pedig akkor 22 volt. Nem terveztük, az első trimeszterben ezt a lelki feszültséget folyamatos hányással 'vezettem le'. Az is tervben volt, hogy elvetetjük, mert egyedül anyukám volt, aki mellettünk állt, a család többi tagja ellenezte. Igazából nem volt sok barátom, aki volt, meg is maradt. Le nem szólt senki (max. a terhesgondozás során éreztette velem néhány szakember, hogy fiatal vagyok, de erre no comment). A bulik nem hiányoztak egyáltalán, pedig előtte sokat jártam. Mikor megtudtuk, hogy kisfiú lesz, egyértelmű volt, hogy az apukája nevét kapja: Mátyás. A szülés könnyű , gyors és csodálatos volt:) Ahogy az első évek is. A kisfiúnk egy csoda, ilyen gyerek a mesében nincs:). Tényleg. Eszünkbe sem jutott, hogy örökbe adjuk. És a folytatás? Természetesen lediplomáztam. A párommal igazi szülőkké értünk, és még a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba (minden fronton). Dolgoztam egy-két évet, és most várjuk a második bébibabát, aki lány lesz (én most 25 vagyok). A nevén vitatkozunk: Katica, Mira és Boróka van versenyben.

Ha visszamehetnék az időben, ugyanígy döntenék.

2013. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szia én 21 férjem 26 éves 2 éve próbálkoztunk a babával tavaj lett egy terhességem ami a 8. héten be fejeződött mert sajnos megállt a pici a fejlődésben. most ismét terhes vagyok hatalmas meglepődés volt a kétcsíkos teszt :) 6+3 hetes vagyok. mi nálunk inkább elsőnek a testvérek néztek nagyot hogy már 19 évesen gyereket akarok, de aztán idővel hogy látták mennyire küzdünk azért hogy babát szeretnénk és mennyi fájdalmon mentünk át azóta ők is nagyon várják hogy érkezzen a picurka. szülők nagyszülők nagyon várják. én szerintem nem másokkal kell foglalkozni hanem magatokkal, hogy ti szeretnétek e és el tudnátok e tartani és meg adni neki azt amit kell, és fel vagytok arra is készülve hogy nem biztos hogy döcögés mentesen fog sikerülni és már az első hónapban. sajnos mi is azt hittük max 3 hónap és baba lesz és minden rendben lesz... de sajnos nem így lett az első terhességemre 10 hónapot vártam, a második pedig ha az egészet nézem 23 hónap tehát majdnem két év és ez a két év rengeteg csalódással és szenvedéssel telt. de most hogy itt a pocaklakó csak a jóra próbálunk gondolni és hogy minden rendben lesz :)Egyébként se én se férjem nem voltunk sosem bulizósak inkább együtt töltöttük azt az időt :) Azokkal meg nem kell foglalkozni akik le szólnak mert sajnos szinte mindíg van ilyen. el kell engedni a füled mellet az olyan beszólásokat :)
2013. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Én csak annyit írnék röviden, hogy tavaly szültem 21 évesen) egy kislányt, most 1 éves:) És most 22 vagyok és jelenleg 20 hetes terhes kisfiúval:)

Albérletben élünk.

2013. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!