Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok és terhes. Meg...

17 éves vagyok és terhes. Meg szeretném tartani a babát, de a párom nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy majd szeretnék babát, de azt nem gondoltam, hogy ilyen korán. A barátom (18 éves) nem örül neki, mert azt mondja, hogy még túl fiatalok vagyunk. (És ez igaz is...) De én érzem, hogy képesek lennénk megoldani a gyereknevelést, ha mindketten akarnánk. De az a baj, hogy csak én akarom. A barátom azt mondja, hogy döntsek én, hogy mi hogy legyen. Mármint hogy szakítsunk-e. Mert az biztos, hogy a babát megtartom, még ha egyedül is kell felnevelnem. Szeretjük egymást a barátommal nagyon, és nem akarunk szakítani, de ő nem tud (vagy nem akar) még babázni, én pedig nem tudom megölni a gyermekünk.

Nem tudom, mit tegyek. Kérlek, segítsetek!



2013. aug. 4. 18:46
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
84%

Szüleid tudnak róla?

Tartsd meg a babát, ha már így alakult, vállald a felelősséget. Isten adjon neked erőt, mert ez nem bizos, hogy könnyű időszak lesz.

17/L

2013. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Még senki nem tud róla, csak a párom.
2013. aug. 4. 18:53
 3/55 anonim ***** válasza:
59%

Ha nagyon szeretne, nem hagyna el azért, mert megszülöd a gyerekét.

Ne vetesd el! Soha nem tudod majd megbocsájtani magadnak.

2013. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy megtartom a picit. A kérdés az, hogy mi legyen a kapcsolatunkkal. Mindketten együtt szeretnénk lenni, de a barátom nem akar még babát. Nem tudom, mit tegyek. Nem akarom elrontani az életét, elvenni a fiatalságát...
2013. aug. 4. 18:55
 5/55 anonim ***** válasza:
63%
Tehat a szüleid nyakára akarsz szülni egy gyereket, akit az apja nem akar..... Nem kellene.
2013. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
70%

Annyira csak nem szeret a barátod, ha ez a két lehetőség van.

Én 16 évesen szultem, apukával szakítottunk. A lányunk egy éves korára észheztért azóta mintaapuka! Kulon élunk és tervezzuk a kistestvért.

2013. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor jön a szokásos kérdés: miből tartod el 17 évesen? Mert mondani könnyű. Gyest és családit kapsz. Semmire nem elég. A szüleid nyakára akarsz szülni? Oda, hozzájuk a lakásba? Nem csak rólad van szó, hanem az egész családodról. Egy baba nagyon nagyon sokba kerül.
2013. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
74%

Ha már megcsinálta, vállalja a felelősséget, hiszen nem csak te kellettél a "készítéséhez". Ezt nektek kell megbeszélni, itt nem igazán tudnak segíteni.

Első voltam.

2013. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Még amikor összejöttünk a barátommal, anyukám azt mondta, hogy ha terhes leszek, támogat ha úgy döntök, hogy megtartom a kicsit. Tudom hogy nem örülne, de segítene. A szüleim elváltak, de szerintem apám is segítene.
2013. aug. 4. 19:00
 10/55 anonim ***** válasza:
24%
Gyes és családi elég havonta a pelenkára és az eggyel nagyobb ruhára. Kelengye sokba van..bár használtan az se vészes . Majd ha nagyobb lesz kevés a pénz mert már nem anyatejezik így enni inni venni kell, ha igényei lesznek rá akkor mindenféle játékot. Lányom hello kitty mániás , minden gyereknek van ilyen kedvenc
2013. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!