Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen esetekben írnak fel...

Milyen esetekben írnak fel gyógyszer azért, hogy megmaradjon a terhesség?

Figyelt kérdés

és milyet? csak a nőgyógyász írhatja fel?


5 hetes terhes vagyok, 32 éves (tehát már nem fiatal), és korábban, évekkel ezelőtt volt egy vetélésem. Nagyon félek. Az orvoshoz sajnos csak jövő hétre kaptam időpontot.


2013. aug. 29. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7. heten elhalt a babam-ezert a mostani babanal a kezdetektol kaptam utrogestant 3×1kellett szednem. Bar en az elozonel is kaptam, de ott valoszinu fejlodesi hiba lehetett.

Szerintem ameddig nem jutsz el dokihoz igyal palastfu teat, en is ittam napi 1 cseszevel a 12. hetig.

Minden rendben lesz:))


36hkm

2013. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vetélés után (30 éves vagyok),3. hónaptól próbálkoztunk és terhes maradtam,nekem a nőgyógyász írt fel duhaston tablettát a 7. héttől szedtem.


26 hetes kismama

2013. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A palástfüvet iszom, plusz mellette vitaminok.

Köszönöm szépen a választ!

2013. aug. 29. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Utrogestant szedtem a 6-14. hét között, mert nem tapadt meg jól a petezsák és hormonpótlásra volt szükség. :-) Jó volt, megerősítették ezzel a terhességet.
2013. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a 12. héten barnáztam, arra kaptam duphastont, 2 hétig szedtem.
2013. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha kapnék gyógyszert, akkor nem baj, ha csak a jövő héten kezdeném el szedni?
2013. aug. 29. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vérzel és nem görcsölsz, akkor nincs miért aggódnod és nem kell korábban elmenni orvoshoz :) Ha bármi gond van, ügyeletre bármikor bemehetsz. Drukkolok!
2013. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pici görcseim voltak, de a magnézium segített
2013. aug. 29. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is Utrogestant kaptam, mert barnázgattam, és az első UH-n (5 hetesek voltunk akkor), a doktor nem találta elégségesnek a méreteket. Mellette még Femibiont szedtem, de azt csak a 10. hétig. Most 20 hetesek vagyunk, minden tökéletes!
2013. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 9-10. hét körül a sárgatest által termelt progeszteront kezdi "leváltani" a placenta által termelt progeszteron. Szóval ilyenkor némi csökkenés figyelhető meg. Ezt pótolandó írják a progi pótlást. Ha nálad amúgy máskor nem állt fenn hormonprobléma, szerintem nincs miért aggódnod, főleg, ha eddig nem volt vérzésed, és nagyobb görcsöd.
2013. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!