Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34+6 hetes babám súlya 2100-22...

34+6 hetes babám súlya 2100-2200 g, hétfőn be akarnak fektetni? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Napi 2 diaphillynt szedek,így 10 nap alatt 400 g körül hízott.Nem akarok befeküdni,mert benn kikészülök idegileg!Segítsetek!
2013. aug. 30. 14:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

AZt nem teljesen értem, hogy miért kell befeküdnöd.


De egy pici tapasztalatom nekem is van. Harmadik babámat túlhordtam, és be kellett feküdnöm szülés előtt. Nagyon kikészültem, és egészen addig tartott ez, amíg el nem sikerült fogadnom, hogy ez van, és a babám érdekében erre van szükség, még akkor is, ha rossz távol lenni az otthoniaktól (két kis gyerek), meg utálom a kórházi körülményeket, meg nem tudok ott bent pihenni, meg xar a kaja stb.


Próbálj meg elengedő lenni és rákészülni. Szerezz be mindent, ami komfortosabbá teszi a kórházi létet (pl. füldugó!)


És gondolj arra, hogy van olyan kismama, aki 4-5 hónapot tölt bent, ehhez képest a Te időd már csak gyerekjáték lesz, már ha tényleg menned kell.


Kitartás!

2013. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
3 hónapot voltam bent úgy hogy csak wc-re és zuhanyozni kelhettem fel. A 3 éves lányom otthon volt csak hétvégén láthattam. Lemaradtam a szülinapjáról, az első farsangjáról stb... Kibírtam. A legfontosabb a gyerekek egészsége. Itt már nem Te vagy a fontos.
2013. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a véleményem amit a 2es irt. Mi nem tudunk ezzel micsinálni, ha a doki azt mondja h feküdj be, akkor biztos nem szorakozásbol teszi....
2013. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én terhességem elején voltam bent kórházban 2 napot és azt hittem meg halok ha nem engednek haza. Iszonyatos volt, akkor voltam életemben először kórházban és maga volt a rémálom. Nem csak azért mert féltem elvesztem még egy kisbabámat, ha nem mert egyszerűen haza akartam jönni. Görcsbe rándul a gyomrom ha csak rágondolok, hogy a picivel majd 4-5 napot bent kell töltenem szülés után. Gondolj arra, hogy a magyar egészségügy fölöslegesen nem fektet be csak ha nagyon muszáj. A babád egészsége és a te egészséged miatt biztosan nagyon fontos, hogy így döntöttek. Kár lenne most az végén elveszteni ezt a babát, hisz már olyan sok sok mindenen mentetek keresztül. Ugye te sem akarod, hogy probléma legyen vele. A kórházban biztosan lesznek majd hozzád hasonlók akik alig várják már, hogy hazamehessenek. Biztosan találkozol sok jó fej anyukával akikkel jókat dumáltok majd és mondanak sok érdekességet, újdonságot. Biztosan mindennap meg fog majd valaki látogatni barátnő, férj, szülők, testvérek, munkatársak. A baba mellett majd úgy sem lesz időd pihenni, most ezt az utolsó 5 hetet használd pihenésre, olvass magazinokat, könyveket. Kérd meg férjedet iratkozzon be könyvtárba, vagy még te a befekvés előtt menj el a könyvtárba és válasz 5-8 olyan könyvet amit már rég elakarsz olvasni (de ne gyerek nevelés legyen, ha nem pl. pszichológia, szórakoztató irodalom, hobbi stb.) Vigyél magaddal keresztrejtvényt. Egyáltalán mennyi időre akarnak befektetni? lehet csak néhány nap és utána haza is engednek szülésig.
2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szia. Nemertem miert kell befekudnod. Nekem 34 hetesen 2kg volt a babam, es a doki azt mondta, hogy atlagos sulyu, megcsak pihenest sem irt elo. Azt mondta ha kihuzzuk a 40 hetig olyan 3100g lesz. Szerintem ez boven jo:) majd meghizik kint:)

Jovoheten megyek dokihoz kivancsi vagyok azert mennyit gyarapodott....

36hkm

2013. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szerintem azért kell befeküdnie mert a baba 10 nap alatt majd nem fél kiló grammot hízott. Ha most 2000g és 20 nap alatt 3000g lesz akkor igen csak nagy lesz mire eléri a 40.hetet.
2013. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én az utolsó válaszolóéhoz hasonló helyzetben voltam a terhesség elején, sőt most 16 hetesen ott lebeg a fejem felett, hogy a maradék öt hónapot kórházban tölthetem. Tudom, hogy mennyire gáz, de hidd el, az édesanyák a legnagyobb hősök a világon :-) Mi mindent kibírunk és túlélünk. Próbálna csak egy pasi benn feküdni kórházban ennyi ideig a baba miatt. Tuti egy sem bírná ki, de mi IGEN! :-) Amúgy szerintem simán behozza még a lemaradást a baba a szülésig. Ne aggódj! :-)Kitartás!
2013. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem 35 hetesen azt mondta az orvos, hogy nincs 2 kg a baba. 2 nap múlva beindult a szülés....3330gr, 53 cm lett...az orvos minden bizonnyal jól nézte meg a méreteit a lányomnak az UH-n....
2013. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Azért hízott ennyit,mert diaphillynt szedek.

A védőnő azt mondta nem vészes a súlya,amúgy sem lesz nagy baba,az apukája is 2800 gos volt,nem vagyunk magasak sem.A mérete sem nagy,nem lesz 55 cmes,nem értem miért akarnak egy 4kgos gyereket kirángatni belőlem.A nst egytől egyig tökéletes,szívhangja erős,szervei rendben,olyanokat rúg,hogy felszisszenek,erős fiú.Nem értem akkor mire fel kell befeküdni,otthon is diaphillynt szedek meg ott is azt szednék.Ezeket nem veszik figyelembe csak,hogy 10 gyerekből 7 már ilyenkor 2500 g az enyém alig valamivel kisebb,termetileg is kisebb fajták vagyunk.

2013. aug. 30. 15:46
 10/23 A kérdező kommentje:
Jah és múltkor ugyanez az orvos azt mondta nem vészes a baba súlya,majd a gyógyszer segít rajta csak pihenjek és sok fehérjét fogyasszak.Most meg azt mondja már múltkor is mondta,hogy be kell feküdni.Holott eddig erről szó sem volt.Az sem mindegy,hogy most műszakvégén mentem,múltkor délelőtt,akkor még kedves volt,most kiabált!
2013. aug. 30. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!