Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon fáj a chorion...

Tényleg nagyon fáj a chorion biopszia?

Figyelt kérdés

Kedden megyek és olvastam pár kismama hozzászólását, miszerint rendesen fájt nekik, ráadásul nőgyógyászati székben csinálták, nem úgy, mint a magzatvíz mintavételt.

miért van vetélési kockázata? fertőzések miatt?

ismertek olyan anyukát aki emiatt vetélt el, vagy ez már sosem derül ki, hogy a vetélésnek volt e köze a vizsgálathoz?

azért nem szeretném megvárni a magzatvíz vételt, mert azt a 16. héttől csinálják és arra is egy hónapot mondott az orvos, nem mindegy hogy a 20. hétre tudom meg az eredményt, vagy a 17. héten.

azt is olvastam hogy magasabb a vetélési kockázat a chorion biopsziánál, egy százalékkal.


félek nagyon.


2013. szept. 1. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
szia, nekem tavaly novemberben csinálták, és én azon szerencsések közé tartozom, akiknek egyáltalán nem fájt, inkább csak furcsa volt egy kicsit, engem lefektettek egy ágyra, uh-val megkeresték a babát és a méhlepényt, utána jött a szúrás, ami olyan volt, mintha a hüvelykujjaddal hirtelen erősen megnyomnád a köldököd alatt a hasad, szóval nekem nem fájt, viszonylag gyorsan túl voltam rajta, közben pedig arra koncentráltam, hogy ott van a babám képernyőn és őt néztem, amikor vége lett még megmutatták a babát, hogy hogy ver a szíve, leragasztották a sebet, visszavittek a kórterembe, ahol még három óra kellett feküdni, utána mehettem haza, otthon még három nap szigorú fekvés, szerencsére én már két nap múlva tudtam, hogy minden rendben van, mára már négy hónapos a kislegény :), ne félj, gyorsan túl leszel rajta és minden rendben lesz, egyébként miért kell menned?
2013. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

3,3 mm tarkóredő vastagságot mértek 13+0 hetesen a genetikai ultrahangon. voltam kombinált teszten de szeretnék megnyugodni teljesen.

de a net tele van rémtörténetekkel.

de szerencsére jól elsülteket is.

2013. szept. 1. 08:46
 3/10 A kérdező kommentje:

jól elsülteket is találtam, de mégis, nem lehet megnyugodni.

szörnyű

2013. szept. 1. 08:46
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
én is nagyon ideges voltam, nekünk 3,6 volt a tarkóredő, se éjjelem se nappalom nem volt abban a néhány hétben, mondjuk nekem meg sem fordult a fejemben, hogy elvetélhetek, erre egyszerűen nem gondoltam, mondjuk nekem egy nagyon profi nőgyógyász csinálta, maximálisan megbíztam benne, talán ezért nem féltem a vetéléstől annyira...
2013. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi, azt nem írtam, hogy első voltam
2013. szept. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és egészséges lett a baba? mennyi idős most?
2013. szept. 1. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
egészséges, négy hónapos kisfiú, teljesen rendben fejlődik, nem látszik rajta, hogy bármi baja is lenne, remélem ez a jövőben sem fog változni, szintén első
2013. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

En szinten voltam. Tarkoredo 3.5mm volt nalunk. A mintevetel nem volt fajdalmas nekem inkabb utana volt. Mar az asztalrol is alig birtam felulni. Utana ugye megfigyeles es hazafele. Nekem iszonyatosan fajt minden mozdulat meg az agyban valo megfordulas is. Ez kb 2 napig tartott utana szepen javult a helyzet es mar setalni ia birtam valamennyit. A het elteltevel csak kicsit volt kellemetlen es mar nem fajt. Az wredmeny negativ es azota mar 2 eves nagyfiu. Makk egeszseges es nagyon eleven.

Remelem nalatok is minden rendben lesz.

2013. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem hüvelyen keresztül csinálták és nekem nagyon fájt.30 percig tartott.Utána véreztem és menni is alig bírtam.Utána 5 nap ágynyugalom, de én nem is bírtam semmit csinálni, mert eléggé fájt.1 hónapja volt

A vetélés kockázata nem nagy, ha utána betartod a szigorú ágynyugalmat nem lesz semmi baj és ne emelj ,Kitartás

2013. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jezusom na most meg jobban be vagyok ijedve a holnaptol. Te meg vereztel is?? Jezusom csoda hogy nem lett semmi baj!

Ti miert voltatok biopszian?

Volt valakinek magasabb a tarkoredo?

2013. szept. 2. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!