Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vannak azok a kismamák,...

Hogy vannak azok a kismamák, akik december vége, vagy január elején fognak szülni? Bevásároltatok már? Sokat kell pihiznetek, vagy van aki még birja? Mennyit hiztatok? Van még étvágyotok stb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én jan. elejére vagyok kiírva.Már elég sok mindene megvan a babónak, márcsak pár apróság kell még.Én még teljesen jól vagyok, igaz a zokni és a cipő vétel okoz a legnagyobb gondot, szerencsére nem túl nagy a hasam úgyhogy még bírom, igaz nagyon hamar elfáradok ezért próbálok sokat is piheni.Étvágyam már nincs,de azért ha valami nagyon izlik abból jó sokat tudok enni.Ezért már 12 kg fel is jött rám.És te, hogy vagy mennyit híztál mikorra vagy kiírva? Kiscsajszid lesz vagy fiad?
2009. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én jan. 14-re vagyok kiírva, egész jól vagyok. Néha vizesedik egy kicsit a lábam, de reggelre el is múlik. A hajlongás már nem esik jól. 9-10 kilónál tartok. Az étvégyam kicsit csökkent, de azért még bírok enni! :-)Majdnem mindent megvettünk épp a héten, már csak a fürdető szerek vannak.

Ti mikor pakoljátok össze a kórházi holmit?

2009. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem unatkozom, mert még mindig tart a lakásfelújítás. Ma pl. a tapétát szedtük le. Utána főztem. Most kezdtem neki a babaruhák mosásának és vasalásának. Még nem vettünk meg mindent. De már csak apróságok vannak. A babaágy sincs még összerakva, kicsit félek is, hogy kicsúszunk az időből. A jövőhéten tapétázunk, szőnyeget rakunk le. Húzos hét lesz megint!

Amúgy december 7-re vagyok kiírva. Nekem csak egy gondom van mostanában: nagyon dagad a lábam és nem is múlik el. De csak a bokámig dagad és nem vizesedik.

Üdv

2009. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Jan. 16-ra vagyok kiírva, csak most derült ki (pénteken) hogy kislány lesz :) (apuka és nagypapa legnagyobb örörmére)


Eddig +10 kg-nál tartok, az étvágyam az valahogy nem az igazi, csak a reggeli esik jól, vacsorázni nem is tudok, max. gyümölcs,joghurt. A derekam sajna fáj, sokat!!!!! Ezért felváltva csinálok vmit, aztán pihenek. Általában 1, másfél órát mindenképp sétálok egy nap. Férjem szerint inkább gurulok, és eléggé lelassultam (persze ezt nem bántásból mondja). Szép kerek pocakom lett.


A gyerekszoba kész, majd csak egy kis szekrény kell a ruháknak, de ha az most nem is lesz, bőven elfér a mi szekrényünkben. A ruhákat lassan kismosom, vasalom. A kórházi csomagot ezen a héten megcsinálom.


Szeretnék mindennel elkészülni, a munkám miatt 4 év után ez lesz az első itthoni, pihenős, családdal töltött Karácsonyom, nem szeretnék akkor már pakolással foglalkozni. Meg aztán ki tudja.... Nálunk a családban eddig született 3 baba, mindegyik 2-3 héttel korábban a kiírtál. Nem tudom, hogy ez nálunk is vajon így lesz - e?


Jó babavárást, készülődést nektek!!!!! Ééééééééés: könnnyű szülést :)

2009. nov. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én dec. végére, pontosabban karácsonyra vagyok kiírva, de elképzelhető, hogy előbb fog jönni a babóca, mert a 30 hetes ultrahangon 2 héttel nagyobb adatokat mért a doki. Én sok ruhát kaptam ismerőseimtől, meg volt is eltéve az előző két gyerkőc után. Azért egy párat veszek még, hogy újak is legyenek a kicsinek. A kiságyunk megvolt, babakocsit ismerőstől vettünk nagyon jó áron, hordozóval és mózessel együtt. Már csak a cumisüvegeket, a kórházi betéteket, és textilpelust, meg eldobhatót kell vennünk. Ebben a hónapban be kell szereznem ami még hiányzik, mert a jövő hónaptól már bár mikor jöhet a kisfiunk.

32 km

2009. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Bocsi azt nem írtam, hogy persze sokat pihenek, mert ha nem teszem estére a bokámon látszik. 8 kg-ot híztam eddig.

Sokszor eszem keveset, egyszerre nem megy az ebédnél a kétfogásos sem már. Az éjszakai alvás rémes, minden éjjel 2-3x ki kell menni pipilni, sokat forgolódok, nagyon ébren alszom. Amúgy amit kell megcsinálok, én mindig is nagyon mozgékony voltam, nem tudok sokáig egy helyben ücsörögni.

Jó babavárást!

32 km

2009. nov. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!