Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen népi bölcsességeket,...

Milyen népi bölcsességeket, megfigyeléseket ismertek a terhességgel kapcsolatban? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
A legújabb amit hallottam, hogy ha a várandós kismama hüvelyest eszik, akkor sok anyajegye lesz a babának. Hinni nem szoktam bennük, de nagyon szórakoztat, szeretem őket olvasni!
2013. szept. 4. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ég a gyomrod, nagy haja lesz a babának!

Ha hegyes a poci, kisfiú lesz. Ha gömbölyű-laposabb, kislány.

Ha érzed, hogy megmozdul, elmúlik a hányás és rosszullét.

Engem is szórakoztattak, nem nagyon foglalkoztam velük :) Aranyosnak tartom.

2013. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!tudnék mesélni,az én férjem nagyon babonás,én nem:)de én is jókat mosolygok rajtuk:) pl:ha megijedsz valamitol vagy megborzongsz vagy csodalkozol valamiben nem szabad magadhoz kapni!

nem szabad neki születeseig semmit. venni!

Meg ha megszületik piros karkotot kell rá tenni amíg nincs megkeresztelve mert nyugtalan lesz ha megcsodaljak,és megvédi az ordogtol!:)

meg használt pelust nem szabad sehol eldobni csak otthon,és eltuzelni sem szabad soha mert megint csak nyugtalan lesz!

a fürdő vizet nem szabad fürdés után kionteni,mert nyugtalanul alszik majd és fürdő vizet lefolyoba megint csak nem lehet kionteni!

fuu van meg de hirtelen ők jutottak eszembe persze ezeknek felét se tartottam be:) meghalgatom és jókat mosolygok rajta:) ja meg ha nagyon sír a baba meg kell nyalni a homlokat majd kikopni ha sós volt a homloka akkor megcsodaltak és azért nem volt el:D

2013. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!