Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknál mitől alakul ki...

Piroska és a farkas kérdése:

Kismamáknál mitől alakul ki az aranyér?

Figyelt kérdés
Kicsit hülye talán a kérdés, mert sok helyen írják, hogy a szorulás miatt ( meg az állag miatt, bocsi..) de az előbb elmentem wc-re és egy nagyon pici - de mint a kisujjkörmöm egyhuszada olyanpici teljesen pirosszínű vér volt a wc-papíron, ami teljesen nyilvánvalóan - mert többször ellenőríztem, nem a hüvelyből jött. kb 4x néztem, mindannyiszor volt a papíron egy icipici folt. nem gondolnám, hogy aranyér, mert 1. azért az a 10. héten még ritka szerintem , 2. semmi problémám nincs, naponta 2x megyek wc-re mióta pozitív lett a teszt.... de akkor mégis mi lehet ez? Csak felsértette volna valami? nade mi... kell itt az emberre hozni a frászt... :(
2013. szept. 6. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A végbélzáró izmon kívüli vagy belüli (tehát nem látható) tágult visszereket nevezik aranyérnek. A visszereket (ugyanúgy, mint a lábon) nem csak az erőlködés, ülőmunka, elhízás... stb. hozhatja elő, hanem a megváltozott hormonok hatására is kialakulhatnak.

[link]

2013. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
számos oka lehet. fontos a sok rost és a gáttorna. de ha már van az embernek aranyere, akkor jobb kezelni.én pl hemoclin géllel szoktam volt. az nekem használt, de mindenkinek más...
2013. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!