Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Január 20-án volt a mensim...

Január 20-án volt a mensim első napja. Akkor most mennyi idős terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Valaki sgítsen a számolásban, mert elvesztettem a fonalat.

Mindenhol mást mondanak,és a kalkulátoroknak se lehet hinni.

3 féle 3 különbözőt mutat.Elvileg tegnap voltam 22 hetes,de múlt héten csütörtökön azt mondta a doki,hogy 21 hetes 5 napos vagyok a méretek alapján.Higgyek annak,amit a 4d-n mondott a doki?

Köszönöm a válaszokat


2008. júl. 2. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig a meni első napjától számolják a heteket, tehát te most 23 hetes vagy! Nekem jan. 15-én volt az első napja, mivel az kedd volt, így én már betöltött 24 hetes vagyok!

24 hetes ikermami

2008. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó menstruáció első napjától kezdődik a számolás. A doki az Uh-on csak annyit mondott neked, hogy a baba méretei alapján 21 hetes 5 napos vagy. A méretek alapján a baba kora és menstruáció napjától számított kor eltérhet. EZ két dologból adódhat: a nem lehet pontosan tudni mikor volt a fogamzás, így lehet, hogy később vagy korábban mint félidő, illetve a babák nem egyenletes ütemben fejlődnek. Akár már a két héttel későbbi uh-on mást mondanának.

Egyébként mivel a fogamzás ideje sosem biztos, ezért is számítják az utolsó menstruációtól. Az legalább egy fix időpont.

2008. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2008. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nahát mekkora dilemma két nap miatt...
2008. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó menzesz első napjától kell számolni. Számít a baba mérete is, meg hogy milyen a ciklusod. Nekem előszőr pénteki fordulóm volt, aztán méretek alapján kiszámolta, hogy köv kedd. Nekem rendszertelen volt a ciklusom gyogyi abbahagyás után kb fél évig.

A kalkulátor néha csal, doki jobban meg tudja ítélni. Boldog babavárást!

30 hetes kismami

2008. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!