Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehetne most tennem?...

Mit lehetne most tennem? Munkanélküliként lettem terhes.

Figyelt kérdés
Sok év után sikerült végre nekünk is! Az lenne a kérdésem, hogy mire leszek jogosult? 10 éves folyamatos munkám szűnt meg idén júliusban, azóta munkanélküli vagyok. 2010. április elejéig kapom, a szülés július közepe felé várható. Munkát most találtam, de visszamondtam mert nehéz fizikai munka lett volna, több évig szenvedtünk ezért a babáért, nem szeretném ha elmenne. Mik lehetnek a kiskapuk? Egyszerűen nem hiszem el, hogy összesen 15 év munkaviszony után csak az alanyi jogon járó gyesre leszek jogosúlt? Nincs aki bejelentsen...
2009. nov. 3. 09:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ugy tudom, ha találnék mégis valakit aki bejelentene, az nekem (létminimumról van szó) 40 ezer ft-ba kerülne havonta. És ha csak 4 órásba jelentenének be? Annak nincs annyi járuléka.
2009. nov. 3. 10:02
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Először is gratulálok a babátokhoz :))

Ezekkel a kilátásokkal akkor lehetsz jogosult a tgyás-ra, gyed-re ha miután lejárt a munkanélkülid magad fizeted a tb-det. A bejelentéssel az a baj, hogy ugyanolyan keveset fogsz kapni utána tgyást, gyedet, azt akkor érdemes megjátszani, ha magas összegre vagy bejelentve.

2009. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem hívd fel az OEP-et és segítenek kiszámolni. Ha 4 órásra jelentenek be, gondolom a bér sem lesz bruttó 150 ezer, és pld. maximum gyed (nettó 83-85 ezer) csak erre az összegre jár. Alatta arányosan kevesebb... És a Tgyás-t is a bejelentett bér alapján számolják.


Ráadásul ha terhesen jelentenek be, akkor az OEP vélelmezni fogja, hogy direkt a járandóság miatt lettél bejelentve, és visszafizetteti veled a tgyást, gyedet. (a múltkor volt itt szó erről, pont egy lány írta felháborodva, hogy 2 havi tgyást utólag visszafizettettek vele, mert kiderült, h a terhessége alatt vette állományba valaki, és feltételezték, hogy csal).

2009. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát a munkanélkülim áprilisban jár le, én meg júliusban szülök. A kettő között ha magam fizetem a tb-ét, akkor jogosult leszek mindenre? Nem csak a gyesre?
2009. nov. 3. 10:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor leszel jogosult a tgyásra ha a munkaviszonyban leszel legalább a szülést megelőző 42. napig. A gyedre meg akkor leszel jogosult, ha a munkaviszonyod a tgyás alatt szűnik meg.
2009. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is munkanélkülin lettem babás de nekem már rég lejárt és márciusban szülök majd. Most ott tartok hogy a munkanélkülivel kell kapcsolatban maradnom és a polgármesteriből küldik a támogatást havi igényem 45.000 volt és kapok 25.000 a vitaminra és a számlák felére elég. De legalább a tb-t fizetik :(

2009. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát nem jár semmi, csak a gyes. Szomorú, hogy valaki 15 évet ledolgozott, és annyit kap, mint akinek egy nap munkaviszonya sem volt.
2009. nov. 3. 10:56
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen? Ilyen is van? Akkor majd ha megyek legközelebb rákérdezek. Köszi!
2009. nov. 3. 10:58
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
szia nekem is igy volt elöbb járt le a munkanélkülim mint ahogy megszültem és igy csak a gyesre vagyok jogosult hiába voltam bejelentve és hibába fizettem én a tb-et.szal csak gyest családit és az egyszeri jutattásokat kapod majd.üdv egy 3 hetes baba anyucija
2009. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Barátnőm nemrég szült, neki augusztus elején járt le a munkanélküli, utána maga fizette a tb-jét, most októbar végén szült meg és jár a gyed neki. Az OEP-nél segítenek hívd fel őket vagy menj be.
2009. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!