Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam ezer meg egy választ...

Kim1988 kérdése:

Olvastam ezer meg egy választ kérdést de régiek nem tudom azóta mi változott. Terhes vagyok de nincs tb-m. A terhesgondozás az alanyi jogon jár még mindig vagy most fizetnem kell magam után a TBt, hogy eltudjak menni legalább az első vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Rosszul kerested, egészen friss kérdések és válaszok is vannak amik a te kérdésedre is választ adnak.


El tudsz menni a vizsgálatokra. Az orvos köteles ellenőrizni a jogviszonyod és ha rendezetlen, akkor felhívni erre a figyelmed és jelenteni a NAVnak. Ettől függetlenül el kell látnia (ingyenesen)

2013. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy köteles jelezni feléda doki, hogy nincs rendben a TB-d, de nem fog elzavarni. Most havi 7000 HUF körül van a járéluk amit ilyenkor kell fizetni, hogy legyen TB-d, szóval szerintem intézd el és akkor nem kell aggódnod.A havi 7000 HUF nem megfizethetetlen. Nem tudok róla, hogy alanyi jogon járna-e a TB a kismamáknak. Itt a neten azt olvasom, hogy nem. Nálunk amúgy mindig ellenőrzik a terhesgondozóban is, hogy rendben van-e a TB.
2013. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

én is terhes vagyok és nekem se volt tbm.

Én lementem az önkormányzathoz ahol lehet igényelni hogy ők fizessék 1 évig,de ehhez le kellett mennem a munkanélkülibe és regisztráltatnom magam egyedülállónak kell lenned,nem lehet vagyonod és megvan hogy mennyi lehet a max bevételi forrásod/én csak az utolsó gyest és családit kaptam/.én gyorsan elintéztem mert én is féltem hogy bár ellátnak de utólag nem e küldhetik e ki a vizsgálat díját csekken.

2013. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nekem is fizetnem kell, havi 6660 Ft.

Ha már kapod a gyest (szülés után), akkor nem kell, akkor úgy tudom alanyi jogon jár!

2013. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkép megigénylem csak a fiammal azt mondták hogy kotelesek ellatni terhesseg alatt.2005be erdekelt hogy most hogyan van eltudok e holnap menni jar e vagy el kell mennem intezni.koszonom
2013. szept. 10. 21:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából azért érdekelt mert ugye minden sztkban már lent elkérnek lakcím kártya személyi mindent. S ha nem jó a tajom akkor fel se engednek.
2013. szept. 10. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
terhesség előtt nekem sem volt tb-m,majd terhesség elején elintéztem és fizetni kell magad után amég meg nem lesz a baba,utána bejelenteni az apehnál hogy megszületett, így 3 éves koráig alanyi jogon jár a tb támogatás!De addig fizetni kell!!!ha magán dokihoz mész akkor is,mert van olyan vizsgálat amit a kórházban csinálnak és ez akkor ingyenes csak,illetve a szülés tb nélkül horror összeg 150-200 ezer ft!
2013. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!