Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Intim kérdés? 8hetes terhesség...

Intim kérdés? 8hetes terhesség alatt normális ez?

Figyelt kérdés
Szex után miután van orgazmusom elkezd görcsölni a hasam.Kb fél fél percig.Szerintetek baj?8hetes kismama vagyok.Múlt héten voltam orvosnál de akkor még nem volt ilyen gondunk.Legközelebb csak 2hét múlva megyek,ezért kérdezlek titeket.Nem e ártunk a picinek?
2013. szept. 12. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor kicsit hanyagolni kellene a szexet, legalábbis az elején, a 12.hétig. Mi egész terhesség alatt nem szexelünk és kibírjuk a baba miatt.
2013. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem baj és Nem ártasz a picinek.Szex közben oxitocint termel a szervezeted,ami az öröm hormon emiatt élvezetes a szex és röpít fel a csúcsra.:)A későbbiekben ugyan ez a hormon segít majd,a babádat világra hozni,bár akkor valószínű,hogy nem fogsz örömködni.(bár hallottam már olyan kismamáról aki orgazmust élt át vajúdás közben,a szerencsés!)Tehát ez a hormon spontán méhösszehúzódással jár,ezért érzed a finom kis görcsölést,orgazmus után.Feküdj szépen amíg helyreáll a szívverésed,szexelj amennyi jólesik élvezd amíg lehet.

Az orvosodnak azért emlísd meg,hogy mit érzel orgazmus után,ő is el fogja magyarázni,de tudnia kell,mert ha már nagy lesz a pocak esetleg nyílik a méhszáj,leállíthat a szexel,hogy ne legyenek összehúzódásaid.

Kellemes babavárást,könnyű szülést és jó egészséget kívánok nektek.

2013. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az első 12-16 hétben hanyagolnám a helydben a sexet.

Lehet nem ártasz vele,de kár kockáztatni.

2013. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kedves válaszoló, ezt nem mondod, hogy orgazmusa volt szülés közben?? ilyet még nem is hallottam! :))


nos, ha tényleg csak fél perces és utána semmi, akkor semmi gond, de ha tovább tart, akkor hanyagolni kell az orgazmust egy ideig, mert ugye ez méhösszehúzódásokat eredményez és ilyen korai terhességnél még azért óvatosságra intenek az orvosok.

nekem ezt mondta az orvosom, hanyagoltuk is inkább.

Igaz, nekem nem fél percig tartott, hanem pár perces görcsök voltak.

2013. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oxitocin szokott termelődni, ami összehúzza a méhedet, ezért, azoknál, akiknél olyan heves az összehúzódás, hogy görcsöket okoz, nem javasolják az orvosok a szexet. Erről már több orvos véleményét is kikértem.
2013. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a terhességed egészséges, úgy a normális szexuális élet nem árthat a babának.

Én is nagyon féltem, kicsit görcsös is voltam ez miatt. Én is görcsölgettem utána. Nálunk ritkább is lett az együttlétek száma, de azért van.


Az orvosok el is mondják, bármennyire fáj is ilyet hallani: Egy életképes magzatnak nem lesz baja a szextől, vizsgálatoktól. Amelyik baba ettől elmegy, annak oka van, bármilyen nehéz is ezt elfogadni.

Persze az nyilvánvaló, hogy ne ilyenkor éljük ki a legvadabb vágyainkat.

2013. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm valaszaitokat :) Hát míg az orvossal nem találkozok inkább hanyagoljuk a szexet,mert fontossabb a picikenk.Így is tobb évet vártunk rá,úgyhogy nem kockaztatunk.
2013. szept. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!