Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az összes port meg kell inni...

Az összes port meg kell inni a terheléses vércukor méréshez? Ma váltottam ki, de nekem olyan soknak tűnik. Mennyi folyadékban kell meginni?

Figyelt kérdés
Ez nekem nagyon bonyorultnak tűnik. A dokim azt mondta itthonról vigyek vizeletet,és itthon igyam meg azt a cukros vízet. Úgy menjek vérvételre,de úgy hogy 2órán belül levegyék a vért. Igy honnan tudom mikor kerülök sorra?
2009. nov. 3. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez elég fura. Nálunk vettek előtte is vért, utána ott a helyszínen kellett meginni, és két óra múlva volt a következő vérvétel.

Amúgy tényleg soknak tűnik, amikor ott bekeverték és kiittuk sok por maradt a pohár aljába beleragadva, de azt mondták az asszisztensek, hogy nem számít, így is beviszünk annyi cukrot amennyit kell.

2009. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Rossz hír az összeset meg kell inni.

Én kb. 1-1,5 deciliter vízzel hígítottam anno azért mert egyszerre kellett meginni.

Remélem minden rendben lesz.

2009. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki hogy az első vérvétel kimaradhat,mert már elég sok vért vettek tőlem elötte.
2009. nov. 3. 19:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok újra: igazából egy cseppet kellene levenniük a vércukorszint méréséhez, mert ugye ez is akár naponta lehet eltérő érték (mondjuk attól függően, hogy mit vacsiztál előző este).

De ezek szerint ahány ház, annyi szokás. :-)

2009. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Igen, a por nagyon sok. Nekem 3dc vízben kellett elkevernem, de iszonyú sok volt. Ha újra megtehetném, akkor max. 2dc-ben tenném ezt. A két óra meg elég fontos. Be kell majd kopognod és szó nélkul bevesznek és leveszik a vért, ugyanis ha tobbet késel, meg kell ismételni, ihatod újra.
2009. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pisilni mikor kell,ivás elött vagy után?
2009. nov. 3. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok: nálunk pisilni nem is kellet...
2009. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég furi, hogy nem kell éhgyomri vérvétel, és otthon iszod meg a lötyit. Akkor ha mész két óra múlva, honnan tudják, hogy mit kell csinálniuk? Csak odamész, és mondod, hogy letelt a két óra és vegyék le a vért?


Mindenképpen szoktak éhgyomri vérvételt csinálni, utána megiszod a lötyit, és mondják is, hogy pont két óra múlva jelentkezz soron kívül (nem két órán belül, hanem ahogy lenyelted az utolsót, onnantól pont két óra múlva kell a vért levenni). Az sem árt, ha nem nagyon mozogsz a lötyi megivása után, nehogy rosszul legyél. Szóval szerintem inkább menj éhgyomorra és vetess vért ha van beutalód.


Én 3 dl vízben ittam, és egy egész citrom levét belefacsartam, így talán jobb íze volt. Egyszerre kell meginni amennyire tudod, tehát nem ilyen 5-10 percekig.


A vizeletet is a napi első vizeletből vigyél, ha viszel. Ha nem, akkor előtte kell pisilni, mielőtt megiszod a lötyit.

2009. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A vizelet az a napi első vizeletből legyen. A port minél kevesebb vízzel készítsd el, mert valóban nem kellemes meginni, így hamarabb túl leszel rajta. Csak semmi kortyolgatás:-( Nézd az órát, hogy mikor ittad meg, és menj a vérvételre, ahol közöld, hogy terheléses cukorvizsgálatod lesz, és pontosan hánykor telik le a 2 óra. Leveszik a vért, és már kész is vagy. Kismamaként nem kell sorbaállnod!!!
2009. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aranyosak vagytok.
2009. nov. 3. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!