Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen felfázással hova menjek?

Terhesen felfázással hova menjek?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász vagy urológus?
2013. szept. 15. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nögyógyász.

A nöknél a hugyuti problémát a nögyógyász nézi és orvosolja. Az urológus férfiaknak a nemi és húgyuti dolgait nézi.


Amíg nem érsz el egy orvoshoz addig is nagyon nagyon sokat igyál. Sokszor egy enyhébb felfázást ki is gyógyít ha óránként egy pohár folyadékot megiszol, vagy is a hugyhójagodat folyamatosan tisztítod és nem hagyod hogy a pangó vizeletben elszaporodjanak a kórokozók. Ez akkor is hatásos, ha nagy erös a fertözés már, akkor is csökkenti azt, de ha már túl sok a korokozó csak antibiotikum használ a teljes kigyógyuláshoz, de a tünetek csökkentésére a sok folyadék fogyasztás is jó.

2013. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem múltkor elkergettek a nőgyógyászatról.. urológiára kellett mennem. Bár hozzáteszem, hogy nincs fogadott dokim.

János kórház

2013. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem a szülész-orvosodhoz. ha az nincs, akkor keress feltétlen! jobban jársz!

nekem terhesség alatt nem volt felfázásom, ellenben egy évet megelőzőlen 3 év hosszan tartó felfázás...

én 1x voltam urológusnál, ő csak pisit nézett, meg nem is volt nagy "szaki", és hát rájöttem én is, a nőgyógyász többet ér ilyenkor - ő pisi, vér, kenet vizsgálatot is csinált, amiből kiderült (1. ureoplasma, 2. e-coli, 3. candida) :)

2013. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a férfiak mennek urológiára.

A "felfázá" egyértelműen urológia szakághoz tartozik.

Sokszor katéterrel vesznek mintát a hólyagból, hogy megállapítsák, hogy mi okozza a panaszokat. Ezt nőgyógyász nyilván nem végezheti.

Szóval urológiára menj mindenképp.

2013. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak jelzem, hogy sajnos elég sokat ültem màr az urológia várójában, de még sose voltam férfi ;)


Kérdező: én terhesen mindenképpen a nőgyógyásznàl/terhesgondozáson kezdeném. Onnan is elküldhetnek az urológiára. Nőgyógyásza válogatja, hogy kompetens-e e bben a témàban.

2013. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő egyet tud tenni: felír valami antibiotikumot. Urológus annyiból jobb, hogy ott tényleg tudnak katéterrel vizeletet venni, így pontosabb diagnózist kapnak. Én nagyon felfázós vagyok, az első várandósságom alatt kaptam egy durva felfázást, és azt ott kezelték.
2013. szept. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jó, ha reflexből adnak antibiotikumot, mert hólyaghurutot okozhat gomba is. Nekem amikor egyszer megnézték, gombát találtak a hólyagban, szóval ezért kell az urológus. Kaptam gomba ellenes szert szájon át szedhetőt (ami a hüvelygombát is ha volt, elpusztította) és vizeletfertőtlenítőt is.
2013. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!