Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST! Mikor mozog a babátok...

NST! Mikor mozog a babátok akkor mennyi a szivhangja és milyen erősségü fájást mutat a gép?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szaki, de a babamozgás és a fájás szrintem nincs közvetlen összefüggésben. Azt viszont látom hogy amikor mozog a pici ,akkor felgyorsul a szive,kb 15-20-al. Azért így mondom mert van hogy 120-rol 135-140-re, vanhogy alacsonyabbról indul, van hogy magasabbról.Anővérke azt mondta, az a lényeg ,hogy mozgáskor szaporább legyen a púlzusa. az a jó..
2009. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így tudom, bár még csak egyszer voltam Nst-n, akkor is aludt a babóm, csak álmában mocorgott. 20 perc alatt azért sikerült 8-10 mozgásra lenyomni a gombot, és mondta a doki, hogy Ok, minden rendben, mert látja, hogy amikor felgyorsult a szívverés, akkor mocorgott is.

Holnap CTG-re megyek, kíváncsi vagyok, hogy az miben különbözik. Remélem délután aktívabb lesz a bébim, bár a héten eléggé belustult :o(


Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak mozgáskor 150-160 között volt a szívhang. A fájáserősséget nem tudom, hogy azt hol látom rajta.

2009. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mozog a legtöbbet ha előtte eszem iszom. Ha mozog felmegy a szívhangja 180-rskb. Még nem mutatott a gép méhtevékenységet. Nem feltétlen akkor van fájás ha a baba mozog.

36km

2009. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Az NST és a CTG ugyan az. :)
2009. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj, helyesírás...legalább annyit, hogy fáJás!!!!!!!!!
2009. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok én sem szaki, csak azt írom, amit hallottam.

A papíron két rész van. A felső a baba pulzusát jelzi (kb 130-160 a normális.) A baba mozgásával a pulzusszám erősödik. Alatta a fekete vonalkák a Te megerősítésed, hogy akkor mozgott a babád.

Az alsó a méhtevékenységet mutatja.(0-100 skála). Amikor a baba mozog, van méhtevékenység is(nem hegy és völgy, inkább csak dimbes-dombos - nálam 50 és 20 között mozgott). A fájásokat a kis hegy jellegű görbék mutatják (kb60-80 körül). Ha sok van és periodikus, akkor az már mutat valamit, ha csak elvétve és kisebb, akkor csak jósló. Remélem jól írtam, és érthetően.

2009. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan NST-n még nem voltam, csak CTG-n, de remélem így is érdekel a véleményem :) Úgy vettem észre, hogy fájás/keményedés hatására kezd el mozogni a bébim, tehát pont fordítva mint amit kérdeztél :)

elég kemény fájásaim is szoktak lenni, de nem feltétlenül látok összefüggést a szívhanggal. Van, hogy 95-ös fájásnál 140 picur szívhangja, van, hogy 40es fájásnál már 170re felugrott. De hozzátenném, hogy a CTG elég hangos a babáknak, nagyon mocorgott szegény babóm, az is benne lehet :(

Remélem tudtam segíteni :)

37 h km:)

2009. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!