Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes múltam a...

10 hetes terhes múltam a hétvégén, azt mondta a nőgyógyászom, hogy bármilyen gyógyszert szedhetek, ha fáj valamim, még cataflam-ot is, sőt szerinte az a legjobb. Bármilyen gyógyszer szedhető?

Figyelt kérdés
De itt mindig azt olvasom, hogy csak paracetamol tartalmút lehet.. Az én orvosom felelőtlen?
2008. júl. 3. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem úgy gondolta, hogy egyből egy levéllel szedj be, hanem csak néha-néha, ha nagyon fáj valami. Az én orvosom a Panadolt ajánlotta, ha nagy a vész. Azért próbáld meg kihagyni a terhesség alatti gyógyszerszedést! Üdv 17 hetes kismami
2008. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orvosod ilyennemű kijelentése felelőtlen volt, de mivel okos ember vagy így mondta..ekkor arra gondolt, ogy mint az én migrénem esetén, amikor ott hányok már ahol épp vagyok,jobb egy szem tabletta, de nekem nem engedte a kataflamot, hanem algopiryn, algoflex , saridon-és azt mondta, ha lehet fél szemmel kezdjem, ha nem hat akkor lehet a másik felét is..azért óvatosan..inkább próbáld a fájdalmat kipihenni,aztán csak gyógyszer.
2008. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja persze, csak az égetően fontos esetekre gondolt! Most fogjám felvágni a fogam, mert van rajta egy ciszta szerű dolog és arra muszáj lesz szedni feltehetően... Bár ne kellene! Eddig semmit nem szedtem be :), remélem nem is fog kelleni... Köszönöm a választ! Boldog babavárást
2008. júl. 3. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Szia, ezt másoltam ki egy orvos előadássorozatából, amit a terhesgondozásból készített. Amelyik gyógyszer mellé nincs semmi írva, azt lehet szedni terhesség alatt. A többi mellett van megjegyzés.


CATAFLAMkis adagban, III. trimeszterben ne!

DEMALGON I. és III. trimeszterben óvatosan!

PARACETAMOL I. trimeszterben óvatosan!

SARIDON I. és III. trimeszterben ne!

DYNALGIC I. és III. trimeszterben ne!

ASPIRIN I. és III. trimeszterben ne!

SANDOMIGRAN

IMIGRAN

ALGOPYRIN

2008. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, csak egyszer akartam elküldeni.
2008. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez hasznos volt, köszi szépen!
2008. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!