Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beutalón mit jelent, hogy Grav I?

Beutalón mit jelent, hogy Grav I?

Figyelt kérdés

Kértem a nőgyógyásztól beutalót terheléses cukorvizsgálatra és teljes vérkép vizeletre. Itthon néztem csak meg és az van a beutalón, hogy Grav I + éhgyomori glucose vizsgálat. A Grav I lenne a teljes vérkép, vizelet???

Még szeretném azt is megkérdezni, hátha valaki érti, hogy 2 papírt kaptam. Az egyik beutalón a fent említett vizsgálat szerepel a másikon pedig OGTT vizsgálat. Azt mondta, hogy másnap vissza kell mennem a 2. papírral. Nem egy nap intézik az egész terheléses vizsgálatot? Ahogy olvasgattam a tapasztalatokat nem 2 nap végzik.


Remélem érti valaki :) Köszi előre is!!



2013. szept. 20. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak tippelek nem tudom biztosra, de szerintem a Grav I azt jelenti első terhesség. Csak azért gondolom, mert nekem uh-ra szokták ezt a Grav szót írni és ott a magzatomat jelenti. A terheléses cukor pedig biztosan csak 1 nap, pontosan 2 órát vesz igénybe az életedből, nem értem miért kell vissza menni. Leveszik az éhgyomri cukrot, megiszod a cuccot, majd 2 óra múlva leveszik megint a véred és mehetsz haza. (van ahol 60 és 120 perc után is leveszik, nálunk csak éhgyomorra és 2 óra múlva vették le) Nekem ha teljes vérképet kér az orvosom azt írja, hogy TELJES VÉRKÉP. Ha mást is akar akkor azt írja, hogy TELJES VÉRKÉP, TORCH, stb.
2013. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A Grav a terhességet jelenti nem a magzatot.

A latin graviditas szóból ered.

2013. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
grav=gravida az I meg gondolom az első yrimeszyerben vagy.
2013. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam nem a magzatomat ha nem a terhességemet jelenti. Viszont I biztosan nem azt jelenti, hogy első trimeszter mert annak a 12. héten vége, cukorterhelést pedig 26. héten csinálják.
2013. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Jól írja az első válaszoló, Grav I = első terhesség.


A labor úgy van, hogy az első, vérképes papírral mész első nap, megcsinálják a nagylabort + egy éhgyomri cukrot. Elmész az eredményért, ha normál tartományon belül van, másnap vagy amikor mondják, mész a másik papírral (OGTT) a cukorterhelésre, itt lesz az éhgyomri + 120 perces cukorterheléses vizsgálat.

2013. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen fura!? Miért csinálják így kettőben? Én egy nap elmentem akkor levettek éhgyomorra asszem 6 csövet, meg ittam a cukros lét, 120 perc múlva pedig megint le vettek 1 csövet és ezzel ki is volt pipálva minden.
2013. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
5-ös hülyeségeket ír
2013. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért csinálják két részben, mert ha alapból magas az ember éhgyomri cukra, akkor tilos terhelni.
2013. szept. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ!

Mind nagyon hasznos!!!

Amit az ötös válaszoló ír, azt tudnám én is elképzelni, mert más magyarázat nincs arra, hogy 2 beutalót kaptam. Ez tűnik a leglogikusabbnak. Végülis mindenhol másképpen csinálják.

A Grav az terhesség igen. Valóban az első terhességem, de nem hiszem, hogy azt jelenti. Miért kellene ezt ráírni. 23. héten vagyok, szóval az 1. trimesztert sem írhatta.

Ha pedig a nagy labort érti a Grav I alatt, tehát teljes vérkép és vizelet, nem értem miért nem írta ezt ki egyszerűen. :) Nyilván mindenre választ kapok majd hétfő reggel, csak ha közlik velem, hogy ezen a beutalón nincs teljes vérkép vizelet, akkor rohangálhatok megint 2 napot. :(

Ötös válaszoló Neked is így kettőben csinálták vagy nem személyes tapasztalat?

2013. szept. 21. 10:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) de akkor máshol miért csinálják meg egyből a terhelést??
2013. szept. 21. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!