Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beutalón mit jelent, hogy Grav I?

Beutalón mit jelent, hogy Grav I?

Figyelt kérdés

Kértem a nőgyógyásztól beutalót terheléses cukorvizsgálatra és teljes vérkép vizeletre. Itthon néztem csak meg és az van a beutalón, hogy Grav I + éhgyomori glucose vizsgálat. A Grav I lenne a teljes vérkép, vizelet???

Még szeretném azt is megkérdezni, hátha valaki érti, hogy 2 papírt kaptam. Az egyik beutalón a fent említett vizsgálat szerepel a másikon pedig OGTT vizsgálat. Azt mondta, hogy másnap vissza kell mennem a 2. papírral. Nem egy nap intézik az egész terheléses vizsgálatot? Ahogy olvasgattam a tapasztalatokat nem 2 nap végzik.


Remélem érti valaki :) Köszi előre is!!



2013. szept. 20. 18:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gondolom az illetőnek előzőleg is volt már laborja, ahol normális volt a cukra, és így megcsinálták egyből.

De alapvetően úgy kell, hogy először megnézik az éhgyomrit, és ha az jó, csak akkor a terhelést.

Az is lehet, hogy megnézték neki ilyen kis gyorsteszttel, csak elfelejtette írni.


A Grav. pedig tényleg terhességet jelent, nem pedig vérképet.

Viszont gondolom van ilyen panel a laborban. Mármint ha ráírja az orvos, hogy grav. I, akkor a laboros ebből tudja, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeznie.

(Pl. olyan is van, hogy "hormonprofil", amibe x féle hormon vizsgálata tartozik bele. Az orvosnak így nem kell egyesével ráírni, hogy ösztradiol, progeszteron, prolaktin stbstb., hanem ráírja, hogy "hormonprofil", és alapból nézik az összeset.)

Remélem érthető, hogy mit akarok mondani:D

2013. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Köszi hogy egyből lehülyéz, aki azt sem tudja miről van szó...

Igen, személyes tapasztalat, nekem így csinálták, és mint a többi válaszból kiderül, másnak is.

2013. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem gyors teszteltek a cukornál és előtte máskor sem néztek cukrot. Levette a 6 csövet aztán kész, 120 perc múlva megint 1 cső. Persze simán eltudom képzelni, hogy nálunk úgy vannak vele, ha esetleg alapból magas a cukrom és a létől még magasabb lesz és elájulok akkor majd döfnek belém valamit. :D Nekik egyszerűbb ha egyszer megyek csak hozzájuk. :D Ahány kórház annyi féle rendszer. Nekem fura ez a 2 alkalommal kell menni dolog, mert én még ilyet nem hallottam, de biztosan nem hülyeség (sőt logikusabbnak tűnik mint a mi kórházunk szokása), és bátran elhiheted annak a válaszolónak aki ezt írta. Azt is eltudom képzelni, hogy azért van a papírodra Grav I ráírva, mert pl. 2. terhességnél (ha nem voltál cukros) meg csinálják 1 körben a cukor terhelést, feltételezve, hogy most sem vagy cukros. De az is lehet, hogy abban a kórházban külön nyelvet beszélnek, és az ottani laboros ebből érti mit kell csinálnia. Ne foglalkozz a beutalóval, csak az eredményekkel :D Úgy sem fogjuk mi ezt soha megérteni amit az egészségügyben fölöttünk csinálnak. :D Alkalmazkodj ahhoz a rendszerhez ami nálatok van, csináld amit mondanak aztán kész. :D
2013. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!