Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. heti afp szűrésen 0,55...

16. heti afp szűrésen 0,55 lett az afp értékem, mely még elfogadható, A hcg-m 2,22. A down szűrésem, amit gondolom ez értékek alapján végeztek 1:95 höz. Hogy lehet az hogy az afp viszonylag jó és down-ra ez az arány jöjjön ki?

Figyelt kérdés
A 12. hetes Uh-n is minden rendben volt.
2013. szept. 22. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az AFP 0,7-2.5 között számít jónak, ha ez alatt vagy fölött volt az eredmény akkor elszoktak küldeni uh-ra és genetikai tanácsadásra. Ugyan akkor az AFP nem éppen a legmegbízhatóbb vizsgálat mint az köztudott. Itt elég részletesen leírják az AFP-t ha esetleg még nem olvastad. [link]

Hcg-m nekem nincs a papírokon azt nem tudom mi és mi lenne a jó érték. Nekem ilyen 1:95 szerű számot sem írtak a papíromra így erről is csak a saját elgondolásom alapján tudok véleményt mondani. Mivel az AFP értéked azért már inkább az alacsony kategóriába esik (tehát mutat némi esélyt Down-szindrómára) ezért lett ilyen alacsony. Kombinált teszt eredménynél ez azt jelentené: 95 kismamának akinek ugyan olyan eredménye lett mint neked 1db kismamának Down szindrómás gyermeke született a többi 94db anyukának NEM lett Down szindrómás a gyermeke. Ha a 12. heti uh, és a mostani uh amit csinálnak majd az alacsony érték miatt rendben lesz akkor nem hinném, hogy sokat kellene aggódnod. Mint már mondtam az AFP elég elavult vizsgálat, én úgy tudom lassan meg is szüntetik. Más országokban már nem is csinálják. Én azért hogy biztosan megnyugodjak, elmennék egy magán genetikai uh-ra, vagy csináltatnék olyan Down- szindróma szűrést ami megbízhatóbb mint az AFP. (pl. kombinált teszt, de pénztálca függően vannak egyéb tesztek is)

2013. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban alacsony az AFP értéked. Nálunk 0, 9 alatt már elküldenek genetikara, ha jól tudom. Valószínűleg azonban nincs gond, lehet, hogy csak nem volt pontos a vizsgálat. Csináltattál kombinált tesztet a 13.héten? Ha igen, és jó lett, ne parázz. Ha nem, akkor egyeztess az orvosoddal. Én azért csak elmennék ezzel az eredmènnyel egy teljes körű genetikára. Remélem minden rendben lesz!
2013. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!