Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés, epegörcs 5-dik...

Székrekedés, epegörcs 5-dik napja? Ez Normális? Megoldás?

Figyelt kérdés

Múlthét szerdán volt utoljára normális székletem, pénteken epét hánytam, azóta görcsölget az epém, kipróbáltam mindenféle házipraktikát (aszalt szilva, hársfatea, mézes melegvíz, gyümölcsre, salátára tej), tegnap laevolac szirupot vettem, de csak morgott és fájt tőle éjjel a gyomrom, eredménye nem volt. Ma elmentem orvoshoz, glicerin kúpot írt fel. Ha ez sem segít, mit lehet még tenni? Vagy kórház lesz a vége? Muszáj lenne ennem is de alig merek. Más is járt már így? Mi segített?

26 hkm


2013. júl. 9. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Zöldséget gyümölcsöt bátran egyél, abban vitamin is van és a székletgondodon is segít. Nekem a curry por szokott a leginkább beválni "hashajtónak" egy kis kanál levesbe, vajas kenyérre, tésztára rászórva szinte nem is érzed az ízét és nekem tényleg mindig beválik. A sok sok folyadék fogyasztás szintén iszonyatosan fontos. Főt krumplit kerüld mert a bélfalon megtapad és szorulást okoz. (kis gyerekeknek is folyton krumplival sűrítik a kajájukat és csodálkoznak, hogy szorulásos lesz a gyerek) Hígabb főzeléket készíts (kevesebb liszttel) egy szóval kerüld az amúgy is ragacsos, sűrű ételeket. Nekem személy szerint a bolti tejektől, joghurtoktól pont, hogy székrekedésem lesz. (kivéve a házi tejet az nincs hatással a székletemre, de az sem hajt meg) Naponta, de ha 2 naponta sikerül székelned az jó, de az ideális reggeli napi széklet lenne. A Levolac nem hashajtó csak széklet lazító, annak csak úgy van értelme ha folyamatosan szeded, viszont arra rálehet szokni (bár azt mondják nem, de igen is rálehet szokni) ha sokáig használod majd abba hagyod akkor megint széklet problémáid lesznek. Spenót főzelék szintén segít a székletproblémán. Víz-víz-víz , zöldség, gyümölcs, levesek, saláták, churry, főzelékek.
2013. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, gyümölcsöt zöldséget minden nap eszek, napi több mint 3,5 liter folyadékot iszok, reggel normális esetben a tejes kávé után mentem wcre de most az se segített. a nőgyógyász még múlthéten mondta hogy vegyek vissza a szénhidrátból mert a magzatvizem a felső határnál van, lehet sok volt már a szénhidrát és ettől adta meg magát az emésztőrendszerem. szerencsére nem puffadok mert gázok vannak, de akkor is kellemetlen mert fogalmam sincs és az orvosnak se volt hogy mitől lehet, mert ugyanúgy ettem mint előtte és a folyadékmennyiség is megvolt.

a curry-t kipróbálom, ahogy írtad, holnap meg főzök spenótot. remélem nem lesz komolyabb baj de én mondjuk nem is magamat féltem hanem a picit, hogy neki emiatt ne legyen baja.

2013. júl. 9. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
1 vagyok: A picikének nem lesz baja ne félj, amíg bukik jönnek addig nincs hatalmas baj mert nincs elzáródva az emésztő rendszer. Én ha nyaralni megyünk van, hogy 1 hétig nem nagy wc-zek. Ha hazajövök akkor viszont 2-3 napig napi 2-4 alkalommal is. Most 22 hetes vagyok és kb. 1 hete kezdődött nekem is a nehezebb székelés. Pedig semmit nem változtattam az étkezésemen, 2-3 naponta sikerül nagy wc-nem. Viszont tegnap és ma ettem dinnyét és az meg pont hogy elindította a dolgokat. Valamint ha már szorít a hasam a wc hiánytól akkor eszek egy kiskanál curry-t és az mindig segít sokszor 2-3 órán belül, de legkésöbb másnap. Remélem, hogy neked is be válik. Ne aggódj a picike miatt tud ő magáról gondoskodni nem lesz semmi baj. Az idegesség is okozhat székrekedést! Próbálkozz az ételekkel és biztosan rájössz mi segít. (reszelt alma, meggy utána egy pohár víz--> tuti a fosás :D, savanyú káposzta utána egy pohár víz -->szintén olyan amitől lehet szaladni a wc-re)
2013. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!