Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan táplálkozzak ezután?

Hogyan táplálkozzak ezután?

Figyelt kérdés
Pozitív a tesztem, dokihoz még nem megyek, mert korai lenne (ma reggeli teszt). Azt szeretném kérdezni, hogy azon kívül hogy sok zöldséget és gyümölcsöt egyek, mivel egész nap nem lehet azt enni, mi javasolt még? Hús félék? Tojás, tejtermékek? Azt érdemes tudni, hogy már a terhesség előtt is vashiányos voltam, és sajnos nagyon válogatós vagyok.. :(

2013. szept. 26. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt eszel, amit csak akarsz! :) Kicsit kerüld a nyers húst, penészes sajtokat, nyers tojást, szénsavas üdítőket. De egyébként edd/idd, ami jólesik! A vasat pedig tudod pótolni kívülről is (én femibion vasat szedek a kezdetektől, minden rendben van vele :)

Terhesvitamint nem árt szedni, növeli az étvágyat és biztos lehetsz benne, hogy mindenből viszel be, amire szüksége van.

2013. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia. kezdj el szedni valamilyen terhes vitamint(elevit,gravida) és folsavat! valamint a magnézium is javasolt! (magneb6 vagy magnerot) De majd ha elmész orvoshoz,ő elmondja pontosan! Kellemes babavárást kívánok neked!
2013. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármit ehetsz, amit csak jól esik. Mondjuk nyers húst nem muszáj, de a többit tényleg nyugodtan.
2013. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vaspótlasra cékla, spenót, sóska, kelbimbó, vagy céklakapszula szerves vassal. Marhasült.

Folsav, aztán kiegyensúlyozott táplálkozás. A tatárbifszteket kerüld.

Boldog babavárást!

2013. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az allati eredetu vas sokkal jobban hasznosul mint a novenyi, tehat voroshus, maj... Mennyisegre nem kell tobbet enni, mint nem terhesen, majd csak az utolso trimeszterben 300kcal-lal. (ez is nagyon keves am!) Elottem mar irtak a kerulendo eteleket. Amugy kiegyensulyozott taplalkozas (mint ahogy nem terhesen is): teljes gabona, sovany hus, tojas, zoldsegek (minel kevesbe feldolgozva: parolas, nyers), huvelyesek, gyumolcsok (szezon!), telitetlen zsirsavak (szolomagolaj, tokmagolaj, repceolaj - attol fuggoen h hideg v meleg felhasznalas), tejtermekekbol sajt, turo (sima tej, vaj, margarin nem igazan kell, joghurtok szemetek). De hat nem terhesen is igy kene enni. En nem szedtem semmilyen vitamint. Nem is hiszek benne + igy a felelosseg, h muszaj odafigyelnem a kajara segitett a kilok kordaban tartasaban is. (Mert vitamin szedese mellett hajlamosabb az ember a szar kajakhoz nyulni...) Folyadekbevitel (kizarolag viz) 2-3l. Sok sikert! Ja es heti 2-3x karfiol/brokkoli fedezi a folsavszuksegletet is, de bevallom, folsavat en is szedtem a 12. hetig.
2013. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!