Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet gyereke, egy (41,48,38)...

Lehet gyereke, egy (41,48,38) éves nőkknek ha nem első baba lenne, hanem második, vagy többedik?

Figyelt kérdés
40 év feletti többedik terheségeknél,mire kell vigyázni?

2013. szept. 26. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám 20 évvel ezelőtt 44 évesen szülte a 4. gyerekét, de még orvoshoz sem nagyon járt, és teljesen egészséges lett a húgom.


Szerintem úgy kell viselni, mint a többi terhességet, esetleg az orvos több vizsgálatra küldi az embert.

2013. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 48 évesen talán már nem vállalnék gyereket, mert majdnem 70 leszek, mire ő betölti a 20-at és az már nekem nagyon nagy korkülönbség. Amúgy a 41 és 38 még nem annyira gáz, de kétség kívül vannak kockázatok (nagyobb esély a Down-ra és egyéb genetikai rendellenességere). Az orvosok sokkal több vizsgálatra küldik el az idősebb kismamákat, mint a fiatalabbakat, szóval ezzel is számolni kell.
2013. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 41 vagyok és még próbálkozunk a 2. babával.

Nem biztos, hogy sikerrel,de majd meglátjuk.

Én megkérdeztem az orvosomat , ő azt mondta semmi akadálya de a korunk miatt mindenképpen ,ajánlotta az Amniocentézist.

Pontosabban azt mondta, meg kell csináltatni!!

Az első babámat 38 éves voltam amikor szültem, semmi plusz vizsgálatot nem csináltak.Az amniot kérdezték de nem vállaltam be.

2013. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 37 éves vagyok 21. hétben a 4. babával. A magzatvíz vizsgálatot nem vállaltam be.mert rendben volt minden uh.
2013. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek 42 novemberben, és 20 hetes a 4.- kel. 39 voltam a 3.-nál. Mindkettőnél megcsináltattam az amniot, nem kell tőle félni...egyik baba sem volt beteg.
2013. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly szeptemberben szültem a 3. babát,3 hónap híján 40 évesen....a 2.-at 35.5 évesen.Bár az UH semmi eltérést nem mutatott,a 3. babánál CVS-t(korionbiopsziát)a 2.-nál amniocentézist végeztettem.Szerintem sem kell annyira félni ezektől a vizsgálatoktól.A terhességeim könnyűek,panaszmentesek voltak,a szüléseim simák(hüvelyi),gyorsak,beavatkozás mentesek.Igazából a korom nem lenne akadály,hogy még egy babát vállaljak(vállaljunk),és az anyagi sem,de a kapacitásom nem engedi meg(saját cégemet igazgatom,és külföldre is járnom kell).3 gyerekes
2013. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám 44 évesen szülte a húgomat, harmadik gyerek volt, 3. császár. Kicsit hülyének nézte mindenki, még az orvosok, nővérek is, még sértéseket is kapott, nem tudom ma hogy van ez, de erre fel lehet készülni. Neki semmi gond nem volt, ma már 16 éves egészséges nagylány a húgom.

Vitamint ugyan úgy érdemes szedni, és plusz vizsgálatok, de hajrá!

2013. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg torveny is tiltja... :-) Ne butaskodj! Amig tul nem esel a menopauzan, addig lehet. Egyeztess a nogyogyaszoddal, hogy milyen vizsgalatokat tudtok a terhesseg elejen elvegeztetni, amivel biztosithatjatok magatokat, hogy semmilyen genetikai problema nem all fenn, es persze hajra!!!
2013. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl a sztárok többsége 40 éves kora körül szűl. Nézz utána.:)

Nekem anyukám most 55 éves, és 8 gyereket szűlt! Az utolsót 48 évesen!

2014. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!