Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Karácsonyra kiírt kismamák,...

Karácsonyra kiírt kismamák, esetleg akinek már megszületett a babája, aki karácsonyra volt kiírva, nálatok hogyan zajlik/ott a karácsonyi készülődés, szülés mikor lett végül?

Figyelt kérdés
Ha testvérek is vannak, ők hogy fogadták? Mármint, hogy karácsonykor nincs ott anya? Esetleg eltoltátok a szentestét? A dokim annyit mondott, hogyha nyitva a méhszáj, akkor, amint lehet segít a babának megszületni a fertőzésveszély miatt, egyébként akkor jön, amikor jönni akar (ezzel nincs is baj!) Van két kicsim itthon, akiket nem szeretnék "egyedül" hagyni karácsonykor. Segítség semmi, rokonok messze, félek attól is, hogy egyedül fogok szülni...

2013. okt. 2. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van,akkor előbb megszülsz karácsony előtt vagy karácsonykor is még egyben leszel.Ajándékozást előbbre hozzátok,vagy az apuka oda adja közös ajándékokat, vagy megbeszéled gyerekeiddel a dolgot.
2013. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk annyiban egyszerűbb volt, hogy az első gyerek volt karácsony környékére kiírva, így azon nem kellett törnünk a fejünket, mit mondjunk, hogyan karácsonyozzunk együtt a többivel.

21-én született a fiam amúgy, pont Karácsony napján engedtek haza minket.

Mi előre megvettük a fát és amíg még kórházban voltam a férjem feldíszítette egy este.

Én talán úgy csinálnám, hogy előre megveszitek a fát, te főzöl és lefagyasztasz valami egyszerűbb Karácsonyi menüt. Mivel a kórházban jó esetben 3 napot kell tölteni, 23-án vagy 24-én megtartanám a karácsonyt, ha addig nem indul be semmi. Ha meg pont 22-24-e közt szülsz, akkor pedig miután hazajöttél pár nap késéssel tartanám az ünnepet. Az ajándékokat pedig jó előre csomagold be, azokkal se legyen gond :)

2013. okt. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elso lanyom dec 26-an szuletett, a masodik dec 13

5( de vele is 21-re voltam kiirva, mint az elsovel:)) es most dec 13-ra, aznap viszont a noverem kisebbik fia szuletett az elso lanyommal egy evben. En mar ilyenkor karacsonyi zenet hallgatok es vasarolok, mar nyaron irom a kivansaglistat es excelben elkuldom, hogy ki, mit vegyen melyik gyereknek. Amit szigoruan betartunk, az az, hogy tilos karacsonyi csomagoloba tenni a szulinapi ajandekot. Mi 25-en unneplunk az en csaladommal, aznap delelott szulinap-ajandekozas, ebed+torta es alvas utan jon a jezuska. Ez bevallt. A karacsonyi nagytakaritast oktobertol folyamatan csinalom, fuggony nyar vegrn mosok, es a szulok foznek rank haven szulok epp abban az evben. Tesokra apuka vigyaz valamelyik mama segitsegevel, a masodiknal a hugom idekoltozott a ferjevel, de mara mar neki is van baba es a lanyaim is nagyobbak (6 es 4 ev). A karacsony a korhazban csendes. a masodik 2 hetes volt az elso karacsonyan, akkor en nem mentem a nagyszulokhoz, csak apa es a nagyobbik. Most is igy lesz valszeg

2013. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja meg annyit, hogy en a te helyedben megbeszelnem a nagyokkal, hogy iden a korhazba is hoz 1-1 ajandekot a Jezuska, de a tibbit Aoavsl itthon talaljak, ha netan epp szent este bent lennetek. Menjenek be hozzad egesz delelott, vagy delutan es akkor ajandekozzatok ott is. Vitagboltba lehet kapni mini fenyot feldiszitve, vegyetek egyet neked bentre is. Es kitartas! A kovetkezo karacsonyotok csodas lesz!!! :))
2013. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!