Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szemüveges vagy, mikor...

Ha szemüveges vagy, mikor mész szemészetre igazolásért, hogy szülhetsz-e természetes úton?

Figyelt kérdés
Az orvosod küldött, vagy magadtól mentél? Nekem -7-es dioptriám van, és 37.hétben vagyok, de a dokim még nem szólt, hogy nézessem meg a retinámat, és a szemfeneket.
2009. nov. 8. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. egy hónappal a szülés előtt voltam. A doki nem is tudta, mivel kontaklencsét viselek, így nem is ő küldött, hanem magamtól mentem. Szerintem ne is a dokira várj, nyugodtan menj el magadtól inkább, ne hagyd az utolsó pillanatra. Szép szülést és sok boldogságot kívánok!
2009. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz magadtól is, nem kell, hogy küldjenek... Ez azért már (szerintem) elég erős dioptria ahhoz, hogy lásson egy szemorvos is szülés előtt.
2009. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
-6-os, szóba sem került. Normál szültem, kontaktlencsében, be sem véreztem.
2009. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En most voltam, a 22. heten, -9.75-os mindket szemem es azt mondta a szemorvos, hogy nyugodtan szulhetek termeszetes uton. Engem nem gyozott meg 100%-osan, ezert elemgyek egy masikhoz is kesobb. Annak ellenere, hogy minden vagyam a termeszetes szules, de nem szeretnek megvakulni sem.

Konnyu szulest kivanok nektek!

2009. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vaygok, nekem a noyogyasz semmit sem mondott, en kerdeztem ra es azt mondta, hogy nezessem meg szemesszel.

Tehat, inkabb onszorgalombol mentem.

2009. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is rákérdeztem a dokinál,ő adott beutalót és az eredmény alapján a nőgyógyász írta be a kiskönyvbe,hogy spontán szülhetek.Pedig az én szemem is -7,5-ös és -9-es.Valamikor a 28-30. hét körül voltam szemésznél.
2009. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, hogy a 30. hét körül menjek el szemészhez. Egyébként nem a dioptria dönti el, hogy vki szülhet-e természetes úton, hanem a retina állapota - nehogy szülés közben leváljon.

Itt is van pár hasznos infó:

[link]

2009. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!