Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi értelme van, a terhességi...

Mi értelme van, a terhességi babonáknak és valakinek bejöttek a hiedelmek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem kifejezetten idegesítenek...A terhességem alatt néhány idősebb rokon, pl nagyanyám, meg anyósom mondogatták folyamatosan, hogy jajj ezt nem szabad, meg jajj azt sem szabad, és csak azért is mindent csináltam amit babonából nem szabad...:P Vásárolgattam már az elejétől kezdve meg ilyenek...És láss csodát, egészséges babám született...:P
2013. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelme nincs, valakinek biztos bejön valamelyik véletlenül.

Sajnálom a babonás embereket, mert csak új problémákat generálnak maguknak.

2013. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A babonák, hiedelmek nagy és dédanyáinkról maradtak ránk. Akkoriban is nagy dolog volt a várandósság, ők is féltették a magzatot, jöttek a bábák, javasasszonyok, aztán megmondták a tutit... :)

No, meg a fiúra vágyó apákat kecsegtetni kellett pár hónapig, hogy ez a gyerek bizony fiú lesz...

Amikor az első fiamat vártam, öt hónapos terhes lehettem, jött a nagymamám, simogatta a hasamat, majd közölte, fiú lesz, ez fiús has. Én meg közöltem, tudjuk, hogy fiú, az uh-n a doki megmutatta a fütyijét. :)

Engem szórakoztatnak, ha valaki ilyen babonákkal jön, és jó a kedvem, akkor vigyorogva megcáfolom, ha nincs kedvem viccelni, csak felvonom a szemöldököm.

2013. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten útálom, amikor valaki meg akarja mondani mit csináljak! Lehet csúnya dolog lesz, de első terhességemmel 8 hósan még javában fát vágtam...igaz, nem azért mert annyira élveztem, hanem mert anyósom is képes volt végignézni, ahogy killódok a napi adag tüzelő összeaprításával...párom meg munka után nem volt képes másnapra felvágni! semmi baja nem lett a kicsimnek! és most a második terhességgel sem fogom másképp csinálni. Első terhesség alatt egyetlen egy napot voltam végig ágyban. meg is lett a "pörgés" eredménye :) össz. 4 óra alatt meglett a lányom!
2013. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem is mondogatják a sok babonát! anyum azzal jött nekem h nem lehet semmit venni a babának míg meg nem tudjuk a nemét! és akárhogy próbálkozok, nem is engedi! ezt a babonát nem hiszem el.. van amit persze énis átgondolok mert kétségbe ejt! de azért nem nagyon vagyok 1 babonás típus
2013. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem konkrétan zéró értelme van bármiféle babonának, de hallottam egy annyira gáz babonát a terhességgel kapcsolatban, hogy megosztom veletek: ne menj át a ruhaszárító kötél alatt, mert a gyereknek a nyakára fog tekeredni a köldökzsinór!!! :))
2013. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki helyesen tippeli a hasformámról a nemét:)
2013. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az hogy fát vágtál, miért babona? Amúgy én alapban nem foglalkozom a fekete macska balról átmegy előttem, de ha kéményseprőt látok megfogom a gombom :) Terhességi babonát csak olyat hallottam, ha megégeted valahol magad, a babának is lesz ott egy folt. Hát én elég ügyi vagyok a konyhában, ergo lett pár forró olajcsepp okozta nyomom, de a babámon nincs :)
2013. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy őrületbe lehet vele kergetni a kismamát. Anyósom nagy jóindulattal már ott jár, hogy én júniusban meg fogok szülni, pedig aug. 9-re vagyok kiírva. Ezt abból vonja le, hogy hamar elkezdtem érezni a mocorgást.
2014. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!